Udana inauguracja sezonu

8 października 2016

Sobotni mecz inauguracyjny pomiędzy Pomarańczarnią MUKS Poznań a Ślęzą Wrocław zakończył się wynikiem 78:53 na korzyść gospodyń. Pierwsza kwarta to zdecydowana dominacją zespołu z Poznania. Wysoka skuteczność, dobra gra zespołowa w ataku oraz brak błędów w obronie zaowocowały zakończeniem pierwszej części spotkania wynikiem 26:10. Na tak korzystny wynik wpływ miała również rażąca nieskuteczność (4 rzuty celna na 17 wykonanych z gry) zespołu z Wrocławia. W drugiej kwarcie licznie zgromadzeni w HALI B kibice oglądali zupełnie odmienny obraz gry. Podopieczne Macieja Brodzińskiego seryjnie pudłowały, przez 10 minut udało im się celnie trafić zaledwie raz za dwa punkty i raz za 3. Do tego dwa celne trafienia z linii rzutów osobistych dołożyła Patrycja Klatt i na tablicy wyników, przed zejściem do szatni widniał wynik 33:30.

Trzecia i czwarta kwarta należały do zawodniczek ze stolicy Wielkopolski. Koszykarki MUKS Poznań nie popełniały już błędów z drugiej fazy spotkania i pewnie dowiozły zwycięstwo do końca. Dobry obraz gry pozwolił trenerowi Brodzińskiemu wystawić do gry mniej doświadczone zawodniczki, które nie ustępowały umiejętnościami i walecznością bardziej doświadczonym koleżankom.

W poznańskim zespole na duże wyróżnienie zasługuje postawa Katarzyny Bednarczyk. 15 punktów, 16 zbiórek i 3 bloki znacząco przyczyniły się o końcowego wyniku i sprawiły, że Kasia na dobre zadomowiła się z Poznaniu. Nie należy zapominać o doświadczonych Iwonie Szarzyńskiej oraz Żanecie Durak, które wspierane młodymi adeptkami MUKS-u stworzyły bardzo dobre widowisko. Szkoda, że na kolejne spotkanie na własnym parkiecie musimy czekać dwa tygodnie.