VI Turniej im. Macieja Frankiewicza w Krzesinach – relacja

11 października 2016

W dniach 08 – 09.10.2016 kadetki brały udział w VI Turnieju im. Macieja Frankiewicza, zorganizowanym przez UKS -Krzesiny.

W pierwszym dniu turnieju Muksiary wygrały pewnie i wysoko z UKS-em Liderem Swarzędz 111:18 oraz UKS-em Krzesiny 88:26. W obu meczach dziewczyny miały ogromną przewagę na tablicach. Wszystkie zawodniczki mogły zaprezentować się na parkiecie i zdobyć punkty. W tych meczach drużyna miała okazję doskonalić różne elementy taktyczne w ataku i obronie.  Niedzielne spotkanie z Kadrą WZKosz (2003) znacznie różniło się od dwóch poprzednich. Kadra „zawiesiła poprzeczkę” znacznie wyżej, prezentując bardzo agresywną postawę w defensywie. Przez całe spotkanie Muksiary stopniowo powiększały swoją przewagę punktową. Dobra gra w obronie umożliwiła wyprowadzanie skutecznych kontrataków. Niestety w IV kwarcie, rozluźnienie w szykach obronnych i słaba skuteczność rzutowa, spowodowały, że przewaga spadła do 3 punktów. Ostatnie 2 minuty należały jednak już do Muksiar, które nie pozwoliły sobie wyrwać tego zwycięstwa wygrywając całe spotkanie 67:63, tym samym zajmując I miejsce w całym turnieju.

Do pierwszej piątki turnieju zostały wybrane: Małgorzata Makowska i Karolina Laube.
Nagrodę dla najbardziej wyróżniającej się zawodniczki otrzymała Jagoda Stachowska.