Pomarańczarnia górą w derbach Poznania

16 października 2016

Sobotnie spotkanie derbowe pomiędzy ENEA AZS Poznań a Pomarańczarnią MUKS Poznań zakończyło się wygraną podopiecznych trenerów Macieja Brodzińskiego i Łukasza Ulchurskiego. Do pierwszej kwarty nasz zespół przystąpił dużo bardziej skoncentrowany i dzięki dobrej grze, szczególnie zawodniczek z obwodu, wypracowaliśmy sobie znaczną przewagę. Wynik 8:21, który zakończył tę kwartę, był bardzo ważny dla dalszego przebiegu spotkania. W drugiej kwarcie (tak jak w poprzednim spotkaniu ze Ślęzą) MUKS odpuścił w środkowej części boiska, znacznie ograniczył skuteczność i skończyła się ona wynikiem 20:13 dla gospodarza spotkania.

W drugiej połowie mogliśmy obserwować stabilizację poziomu gry zarówno z jednej, jak i drugiej strony boiska. Dobra gra zawodniczek obwodowych Żanety Durak (24 pkt) i Iwony Szarzyńskiej (14 pkt) przechyliły szalę zwycięstwa na stronę zespołu gości. Trener Maciej Brodziński nie mógł sobie jednak pozwolić na rotowanie składem. Duża wola walki gospodyń, które nie dawały za wygraną do ostatniego gwizdka, trzymała kibiców w niepewności co do końcowego wyniku spotkania. Ostateczny wynik to 62:51 (21:8, 13:20, 20:15, 8:8) na korzyść POMARAŃCZARNI MUKS Poznań.

O tym, ile zdrowia to spotkanie kosztowało świadczą ostatnie minuty spotkania – najpierw groźnie wyglądające wejście pod kosz Żanety Durak, która przez chwilę nie mogła się podnieść z parkietu oraz tuż przed końcowym gwizdkiem upadek Iwony Szarzyńskiej faulowanej pod koszem, która ostatnie w meczu rzuty wolne musiała wykonywać z dużym grymasem na twarzy spowodowanym bólem w nodze. Na szczęście okazało się, że to tylko skurcze i obie zawodniczki będą mogły wystąpić w kolejnym spotkaniu – za tydzień w HALI B POSiR – 23 października o godzinie 17:00. Podejmować będziemy AZS AJP II Gorzów Wlkp.

Pomarańczarnia MUKS Poznań: Durak 24, Szarzyńska 14, Miśkiewicz 10, Bednarczyk 6 (15 zbiórek), Olszewska 6, Maryniewska 2, Klatt, Policha, Pilichowska.