Przegrana Kadetek na własnym parkiecie

25 października 2016

Nasze kadetki w niedzielę 23 października 2016 rozegrały pierwszy mecz jako gospodynie, a przeciwnikiem był zespół leszczyńskiej Tęczy. Po świetnym początku 5:0, zaczęły się schody. Pierwszą kwartę, w której oba zespoły się badały, zakończyliśmy remisem (14:14). W drugiej kwarcie lekką przewagę uzyskały koszykarki z Leszna i nie pozwoliły sobie wyrwać zwycięstwa ambitnie walczącym Muksiarom.

W naszym zespole najlepszy do tej pory mecz rozegrała Karolina Giżyńska, która dominowała w statystykach pomeczowych, ale była też silnym ogniwem naszego zespołu. Grę naszych zawodniczek cechowała agresja, która skutkowała zbyt dużą liczbą fauli, co skrzętnie wykorzystały przyjezdne. Drugą słabą stroną naszych zawodniczek była walka na tablicach. Zbyt mało drugich szans na ewentualną poprawkę akcji po niecelnym rzucie, przy ogromnej liczbie strat (33) nie pozwoliło odrobić strat i musieliśmy zejść z boiska jako przegrani.
Zabrakło celnych rzutów z dystansu naszych zawodniczek, co wpłynęło na zacieśnienie pola podkoszowego przez zawodniczki Tęczy.

Należy szybko ograniczyć liczbę strat (głównie kroków) oraz poprawić jakość podań, aby wygrywać takie pojedynki. Szkoda straconej szansy na pozytywny wynik.

MUKS Poznań – TĘCZA Leszno 48:61 (14:14, 9:16, 18:23, 7:8)

Giżyńska 18 (7 przechwytów), Byczyk 7 (1×3, 7 zbiórek), Ślusarczyk 7, Wójcik 7, Hantys 4, Sikorska 3, Makowska 2, Gasiuk, Owczarzak

Miasto Poznań Pomarańczarnia CafeWSSBar Marco PoznańProton - Stroje sportoweSpołem PoznańbbraunUrząd MarszałkowskiLoboDrukarki PoznańUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychQuayAgencja SimArtLOMS