Pierwsza porażka w 1 lidze kobiet

29 listopada 2016

Seria siedmiu zwycięstw naszego zespołu została niestety przerwana przez ŁKS SMS Łódź. Do przerwy nic nie wskazywało na pierwszą porażkę w tym sezonie, graliśmy dobrze w obronie, biegaliśmy do szybkiego ataku i konsekwentnie realizowaliśmy założenia taktyczne.

Wszystko zmieniło się po przerwie. Trzecia kwarta zdecydowała o końcowym wyniku. przestaliśmy bronić, grać szybko w ataku do tego kontuzji doznała nasza podstawowa środkowa Barbara Miśkiewicz. Wszystkie te czynniki miały wpływ na przegranie trzeciej kwarty aż 18:2.

Dodatkowo łodzianki złapały “wiatr w żagle” po trzech celnych rzutach za 3 pkt w ważnym momencie spotkania Agnieszki Makowskiej. Bardzo dobre zawody zagrała znana z występów w MUKSie Marta Mistygacz zdobywając w meczu 16 punktów i 15 zbiórek notując tym samym double-double. Cały mecz przegrywamy 48-63 notując aż 23 straty.

Wiemy że nasz zespół ma charakter i szybko podniesie się po tej porażce wyciągając z niej wnioski, a Basi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

ŁKS SMS Łódź – POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań 48:63 (16:21, 10:10, 18:2, 19:15)