Wyjazdowe zwycięstwo Kadetki B w Koninie

29 listopada 2016

W sobotę 28.11.2016r. zawodniczki MUKS-u Poznań rozegrały drugie spotkanie w lidze Kadetki B – tym razem na wyjeździe z MOS Konin.
Od samego początku dziewczyny wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane i zmotywowane, powiększając stopniowo swoje prowadzanie. Pierwsza połowa to bardzo dobra praca w obronie oraz skuteczne akcje ofensywne. Połowa meczu zakończyła się wynikiem 22:37 dla Muksiar.
Trzecia kwarta rozpoczęła się pechowo, ponieważ kontuzji doznała nasza kapitan Weronika Sikorska. Sytuacja ta spowodowała chwilowe rozkojarzenie drużyny i gra wyrównała się, ale wynik tej części meczu dziewczyny zakończyły z minimalnym prowadzeniem w kwarcie(14:15). Ostatnia odsłona to popisowa gra w defensywie, co stwarzało okazję do wielu efektownych kontrataków oraz dobra realizacja założeń taktycznych (9:24). Muksiary przez cały mecz kontrolowały sytuację na parkiecie, wygrywając wszystkie kwarty.
Po ostatnim gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat 45:76 dla MUKS Poznań. Wyróżniającą zawodniczką w tym spotkaniu była Karolina Laube 10 punktów oraz 9 zbiórek (uzyskując wysoki eval 19).

MKS MOS Konin – MUKS Poznań 45:76 (13:24, 9:13, 14:15, 9:24)
Haberko 15 (5 przechwytów), Walkowiak 11, Laube 10 (9 zbiórek), Jójka 9, Kaczmarczyk 7 (1×3), Sikorska 6, Kędziora 5, Stachowska 5 (5 przechwytów), Dłubała 4, Kołodziej 4 (7 zbiórek), Kowalska 0

Miasto Poznań Urząd MarszałkowskiSpołem PoznańDrukarki PoznańAgencja SimArtUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychQuayProton - Stroje sportoweBar Marco PoznańWSSLOMSLoboPomarańczarnia Cafebbraun