Wygrana Kadetek A na koniec I rundy

5 grudnia 2016

Bardzo ważny dla naszych kadetek A był mecz z Kormoranem Sieraków, który został rozegrany 4 grudnia br. Mimo koncentracji przed meczem i pełnej świadomości jak ważne jest dla nas to spotkanie, to przyjezdne objęły prowadzenie 12:4 po naszych niecelnych rzutach i mało aktywnej postawie w obronie. Nasza gra nie wyglądała źle, jednak niecelne rzuty dawały szansę przeciwniczkom wyprowadzać skuteczne kontry. Na szczęście nasz zespół zaczął zdobywać punkty oraz grać agresywniej w obronie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Przez kolejne 5 minut zawodniczki Kormorana zdobyły 5 punktów (tylko 1 kosz z gry), my natomiast 15.
W drugiej kwarcie mozolnie powiększaliśmy swoją przewagę, aby na przerwę schodzić z 8-punktowym prowadzeniem. Nie bez znaczenia była tu indolencja strzelecka naszych przeciwniczek w rzutach wolnych.
Po przerwie nasze Muksiarki nie zwolniły tempa i trzecią kwartę rozstrzygnęły na swoją korzyść w stosunku 20:16.
Rozpoczynając ostatnie 10 minut meczu mieliśmy świadomość, że jesteśmy o 12 punktów bliżej końcowego sukcesu niż przeciwniczki, z którymi podczas turniejów towarzyskich na początku sezonu dwukrotnie wyraźnie przegraliśmy. Być może to spowodowało jakąś blokadę i zdobyliśmy zaledwie 10 punktów w tej kwarcie przy 15 naszych rywalek. W efekcie całego meczu odnieśliśmy zasłużone 7-punktowe zwycięstwo.

Należy zauważyć, że przy dość niskiej skuteczności rzutów z gry (poniżej 35%) udało nam się pokonać barierę 60 zdobytych punktów. Po raz kolejny nie pozwoliliśmy się złamać, gdy przestało iść w ataku i grą w obronie wywalczyliśmy zwycięstwo.
Z ciekawych statystyk meczowych, warto zwrócić uwagę na 31 zdobytych piłek przy 25 straconych. Nie bez znaczenia dla końcowego sukcesu była skuteczność rzutów wolnych – ponad 83%.

Najlepiej w zespole zaprezentowała się Karolina Giżyńska, która uzyskała double-double. Zdobyła „tylko” 16 punktów, ale zaliczyła również 12 zbiórek (ponad 50% zbiórek zespołu w obronie było udziałem Karoliny 11/21), 3 bloki i 6 przechwytów, przy tylko 2 stratach. Dzielnie pomagały jej w grze koleżanki. Bardzo skutecznie w ataku zagrała Adrianna Gasiuk, rzucając z gry ze skutecznością blisko 67% i przechwytując aż 9 piłek. Tradycyjnie swoje punkty dorzuciła Paulina Hantys (12 pkt). Nasze rozgrywające (Julia Michalik i Ada Wójcik) zanotowały po 4 asysty. Niestety Ada popełniła za dużo strat, stąd jej dość niski wynik wskaźnika EVAL. Mniej punktów niż zwykle zdobyła Natalia Byczyk, ale była ona zajęta kryciem rozgrywającej Kormoranek i zostawiła dużo siły w obronie, stąd w ataku nie była już tak skuteczna. Natalia ma na swoim koncie 7 zbiórek i mimo, że zdecydowanie łatwiej zbiera się piłki pod własną tablicą, zebrała o jedną piłkę więcej na tablicy atakowanej niż bronionej. Wszystkie dziewczyny bardzo się starały i wspierały się nawzajem.
Przebieg meczu wskazuje na duży potencjał naszego zespołu, który po poprawieniu skuteczności rzutowej i ograniczeniu strat własnych zostanie pełniej wykorzystany.

MUKS Poznań – KORMORAN Sieraków 64:57 (19:15, 15:11, 20:16, 10:15)
Giżyńska 16 (2×3, 11 zbiórek), Hantys 12, Michalik 9 (1×3, 4 asysty), Gasiuk 8 (9 przechwytów), Wójcik 8 (2×3, 4 asysty), Ślusarczyk 4, Byczyk 3, Owczarzak 3 (1×3), Makowska 1, Kędziora

Miasto Poznań Społem PoznańLOMSbbraunAgencja SimArtUrząd MarszałkowskiQuayLoboBar Marco PoznańDrukarki PoznańProton - Stroje sportoweBudowa obiektów przemysłowychUsługi transportowe PoznańWSSPomarańczarnia Cafe