Juniorki pokonują Tęczę Leszno

12 grudnia 2016

W niedzielę 11.12.2016 Juniorki MUKS Poznań podejmowały u siebie bardzo silną ekipę leszczyńskiej Tęczy.
Dziewczyny weszły w mecz bardzo dobrze i już w 4 minucie spotkania prowadziły 10:4, niestety wtedy coś w naszych szeregach się zacięło i przez kolejne 6 minut punkty zdobywały zawodniczki gości, wychodząc na koniec pierwszej kwarty na prowadzenie 10:12. Druga kwarta to w zasadzie kosz za kosz i po 20 minutach gry mamy remis 30:30.
W jaki sposób w czasie przerwy Trener Łukasz Ulchurski zmotywował swoje zawodniczki pozostanie tajemnicą, ale zrobił to na tyle skutecznie, że trzecia kwarta to popis Muksiar. Bardzo dobra obrona i skuteczna gra pozwoliły zdecydowanie wygrać tę część spotkania (21:10) i dzięki temu wyjść na 11 punktowe prowadzenie. Dzięki uzyskanej przewadze nasze dziewczyny w ostatnich 10 minutach mogły spokojnie kontrolować grę, nie popełniały strat i głupich fauli.
Całe spotkanie kończy się zasłużonym zwycięstwem MUKS Poznań, a trener po meczu powiedział, że jest bardzo zadwolony z postawy jaką zaprezentowały nasze Juniorki na parkiecie!

MUKS Poznań – TĘCZA Leszno 71:58 (10:12, 20:18, 21:10, 20:18)
Pilichowska 21 (1×3), Kowalewska 18 (2×3, 8 przechwytów, 6 asyst), Olejnik 11 (1×3, 5 asyst), Perła 8 (2×3), Masłowska 6, Jóźwiak 5 (14 zbiórek, 7 przechwytów), Giżyńska 2, Strzelczyk 0

Miasto Poznań Usługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychBar Marco PoznańWSSPomarańczarnia CafeProton - Stroje sportoweLoboDrukarki PoznańAgencja SimArtQuayUrząd MarszałkowskiSpołem PoznańLOMSbbraun