Wygrana Kadetki B

10 stycznia 2017

W niedzielę 08.01.2017 r. drużyna kadetek MUKS-u Poznań podejmowała we własnej hali zespół UKS Lider Swarzędz.

Od początku pierwszej kwarty rywalki ze Swarzędza objęły prowadzenie, grając na dobrej skuteczności rzutowej. Natomiast Muksiary popełniły kilka niewymuszonych strat i przy słabej obronie Lidera nie trafiały z prostych pozycji z najbliższych okolic kosza, przegrywając 13:17. Druga kwarta meczu również była rozgrywana przy bardzo niskich zdobyczach punktowych z obu stron, właściwie punkt za punkt (9:8). Dużo błędów popełnianych przez obie drużyny nie wpłynęło znacząco na rezultat. Na przerwą Muksiary schodziły do szatni ze stratą 3 punktów. (22:25 dla Lidera).

Mobilizacja w szatni i lepsze koncentracja na boisku w trzeciej kwarcie, pozwoliła na zdobycie niedużej przewagi punktowej (15:11) i wyjście na jednopunktowe prowadzenie 37:36. Pomimo dziwnych i czasem niezrozumiałych decyzji sędziowskich nasze dziewczyny utrzymały koncentracje również w czwartej kwarcie. Lepsza skuteczność rzutowa od rywalek ze Swarzędza oraz bardzo agresywna obrona na całym boisku pozwoliły na zdecydowane zwycięstwo w ostatniej części meczu (24:17) i wygraną w całym spotkaniu 61:53. Przewaga byłaby wyższa, ale w końcówce nasze zawodniczki popełniły kilka prostych błędów i strat piłki.

Najlepsza zawodniczką w meczu była Karolina Laube, która uzyskała DOUBLE-DOUBLE (14 punktów, 14 zbiórek oraz najwyższy EVAL 18). Bardzo dobre spotkanie rozegrały Małgorzata Makowska 11 punktów, 6 zbiórek i 3 przechwyty, Ola Haberko 10 punktów i 3 przechwyty oraz Weronika Jójka 6 punktów i 7 przechwytów (w ostatniej kwarcie meczu).

MUKS Poznań – LIDER Swarzędz 61:53 (13:17, 9:8, 15:11, 24:17)
Laube 14 (14 zbiórek, 5 przechwytów), Makowska 11, Haberko 10, Jójka 6 (7 przechwytów), Kaczmarczyk 6, Walkowiak 5 (1×3, 6 asyst), Dłubała 4, Kołodziej 4 (9 zbiórek), Stachowska 1, Grobelniak, Kowalska, Owczarzak.

Miasto Poznań Społem PoznańPomarańczarnia CafeDrukarki PoznańLoboAgencja SimArtQuayUsługi transportowe PoznańWSSBar Marco PoznańProton - Stroje sportoweUrząd MarszałkowskiBudowa obiektów przemysłowychbbraunLOMS