Przegrana juniorek w derbach Poznania

12 stycznia 2017

W środę 11.01.2017r. odbyły się derby juniorek pomiędzy drużynami Enea AZS Poznań – MUKS Poznań.

Niestety w spotkaniu rewanżowym nasze dziewczyny ponownie musiały uznać wyższość Akademiczek, choć tak łatwo nie oddały zwycięstwa. Od samego początku szybka i konsekwentna gra obu drużyn spowodowała, że na przerwę schodziliśmy przy wyniku 42:38.

III kwarta to przede wszystkim słaba skuteczność rzutowa (również z linii rzutów osobistych) i spora ilość popełnionych strat. Mimo znacznej przewagi AZS, w kwarcie IV Muksiary nie poddały się, pokazały wielką wolę walki i do samego końca dzielnie broniły swojego kosza, sprawiając tym samym spore utrudnienie swoim rywalkom. To sprawiło, że nasze dziewczyny wygrały ostatnią odsłonę meczu 16:26.

Enea AZS Poznań -MUKS Poznań 88:73 (25:17,17:21,30:11,16:26)
Kowalewska 29 (3×3, 5 przechwytów), Olejnik 10 (1×3, 4 asysty), Perła 9, Pilichowska 9 (3 asysty), Strzelczyk 7 (1×3), Giżyńska 5 (5 zbiórek ), Jóźwiak 4 (8 zbiórek ), Masłowska 2 (4 przechwyty)

Miasto Poznań Drukarki PoznańAgencja SimArtLOMSUrząd MarszałkowskibbraunBudowa obiektów przemysłowychQuayProton - Stroje sportoweSpołem PoznańWSSUsługi transportowe PoznańPomarańczarnia CafeBar Marco PoznańLobo