Kadetki A drugą rundę rozpoczynają od wygranej

13 stycznia 2017

W czwartek 12 stycznia 2017 roku, swoje zmagania w nowym roku rozpoczęły kadetki A. Zmierzyły się one z zespołem Lidera Swarzędz. W pierwszej rundzie, po dość słabym meczu w naszym wykonaniu, wygraliśmy ponad 30 punktami. W trakcie I rundy dotarły do nas informacje o niewielkiej przegranej Swarzędzanek z Sierakowem i Lesznem. Wiadomości te spowodowały w naszych szeregach mobilizację.

Do meczu przystąpiliśmy skoncentrowani i systematycznie budowaliśmy swoją przewagę. W drugiej kwarcie sytuacja była identyczna i po pierwszej połowie, w której graliśmy składnie, ale z niską skutecznością, prowadziliśmy zasłużenie 49:24.

Niestety po przerwie, w nasze szeregi wkradło się rozluźnienie, które doprowadziło do konkursu niecelnych rzutów z dystansu w naszym wykonaniu. Pod koniec 3 kwarty wróciliśmy do swojej gry i zatrzymaliśmy przeciwnika, który powoli zaczął odrabiać straty. W ostatniej odsłonie spotkania ponownie kontrolowaliśmy przebieg gry i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo 78:54.

Bardzo dobry stosunek strat do zysków. Po raz pierwszy zanotowaliśmy mniej niż 20 strat (14!!!), a to bardzo cieszy, szczególnie przy 35 przechwytach.
Cieszy zwycięstwo, lecz styl 3 kwarty pozostawia wiele do życzenia. Głównym problemem w tym meczu była skuteczność rzutów z gry, gdzie na 80 rzutów trafiliśmy zaledwie 31. Ważnym elementem gry jest zaangażowanie, a z tym nie było tak, jak być powinno. Na 49 niecelnych rzutów, które są możliwe do zbiórki, zbieramy tylko 7 piłek po swoich rzutach. W tym przypadku nie można mówić o zaangażowaniu w grę na 100%. Przeciwnik nie postawił nam wysoko poprzeczki, ale kolejne mecze będą zdecydowanie trudniejsze i bez zaangażowania nie ma szans na odniesienie zwycięstwa.

MUKS Poznań – LIDER BASKET Swarzędz 78:54 (22:12, 27:12, 8:17, 21:13)
Byczyk 21 (1×3, 5 przechwytów), Hantys 18 (2×3, 5 przechwytów), Giżyńska 13 (3×3, 2 bloki), Wójcik 10, Makowska 8 (6 zbiórek), Kędziora 4 (5 przechwytów), Gasiuk 2, Michalik 2 (5 asyst, 2 bloki), Laube, Owczarzak, Ślusarczyk, Walkowiak.

Miasto Poznań Drukarki PoznańPomarańczarnia CafeLoboLOMSBar Marco PoznańUrząd MarszałkowskibbraunWSSProton - Stroje sportoweSpołem PoznańUsługi transportowe PoznańAgencja SimArtQuayBudowa obiektów przemysłowych