Pierwsza porażka Kadetek B

14 stycznia 2017

W dniu 14 stycznia 2017 r., Kadetki MUKSu Poznań rozegrały wyjazdowy mecz z zespołem MKS Opalenica.

Od początku spotkania nasze dziewczyny miały problemy z trafieniem do kosza. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:11 dla MKS-u. W drugiej kwarcie obraz gry praktycznie się nie zmienił, rażąca nieskuteczność rzutowa naszych Muksiar, pomimo poprawnie wykonywanych założeń taktycznych, skutkowała tym, że to zespół z Opalenicy wygrał drugą kwartę 14:10. Do szatni nasze zawodniczki schodziły ze stratą 8 punktów.

Po zmianie stron w trzeciej kwarcie oprócz bardzo słabej skuteczności rzutowej pojawiło się dużo błędów w obronie, brak komunikacji i zrozumienia na parkiecie oraz pomyłki w ofensywie. (przegrywamy 17:9, a w całym meczu strata wzrosła do 16 punktów). Dopiero w ostatniej odsłonie meczu Muksiary weszły w rytm meczowy, ale bardzo mocna mobilizacja i poprawa w skuteczności rzutowej nie pozwoliły niestety na dogonienie rywala. Kwarta wygrana (8:18) pozwoliła tylko na zniwelowanie przewagi MKS-u, a w całym meczu niestety przegrywamy 6 punktami (54:48).

Dziewczyny dostały lekcję, że w meczu musimy wygrywać w każdej kwarcie. Pogoń w ostatniej części meczu może nie wystarczyć do odrobienia straconych punktów. Pomimo dobrych statystyk drużynowych: 17 strat przy 23 przechwytach oraz dominacji na tablicach (43 zbiórki) nie można wygrać meczu przy skuteczności rzutów z gry na poziomie 21,3 % (20 celnych na 94 !!! próby rzutowe).

Najlepiej w meczu zaprezentowały się: Karolina Laube 9 punktów i 12 zbiórek (Eval 14) oraz Małgorzata Makowska, która osiągnęła DOUBLE-DOUBLE 15 punktów i 10 zbiórek (Eval 12).

MKS Opalenica – MUKS Poznań 54:48 (15:11, 14:10, 17:9, 8:18)
Makowska 15 (10 zbiórek), Laube 9 (12 zbiórek), Owczarzak 8 (2×3, 3 asysty). Jójka 6, Haberko 2 (6 przechwytów), Walkowiak 3 (3 asysty), Kędziora 2, Kowalska 2, Dłubała, Kaczmarczyk, Kołodziej, Stachowska

Zdjęcia autorstwa Pana Macieja Dłubały dostępne pod linkiem MKS Opalenica – MUKS Poznań, kilka prezentujemy poniżej:

Miasto Poznań Pomarańczarnia CafeDrukarki PoznańAgencja SimArtProton - Stroje sportoweLoboUsługi transportowe PoznańLOMSBudowa obiektów przemysłowychBar Marco PoznańbbraunWSSQuayUrząd MarszałkowskiSpołem Poznań