Pierwsza wygrana w turnieju U22K

20 stycznia 2017

W pierwszym dniu turnieju ćwierćfinałowego U22 MUKS Poznań zmierzył się z UKS SMS Łódź.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Zawodniczki przyjezdne trzykrotnie wychodziły na prowadzenie. Dzięki dobrej grze Michaliny Michalak oraz Martyny Borowieckiej trudno było podopiecznym Trenera Brodzińskiego odskoczyć na więcej niż 2-3 punkty przewagi. Dopiero ostatnie 3 minuty tej kwarty, w której 3 razy pod rząd poznanianki nie myliły się zza linii 6,75 (2x Strzelczyk, 1x Perła) pokazały, że mecz będzie dosyć jednostronnym widowiskiem.

Każda kolejna odsłona spotkania pokazywała, że MUKS Poznań jest zdecydowanie lepszą drużyną. Trener Maciej Brodziński mógł sobie pozwolić na rotacje składem i każda zawodniczka miała okazję na pokazanie swoich umiejętności. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 93:52.

W ostatniej kwarcie doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której podczas dwutaktu faulowana była pod koszem Magdalena Kowalewska. W pierwszej chwili wyglądało to na poważniejszą kontuzję stawu skokowego, na szczęście po meczu okazało się, że uraz jest niewielki i Magda będzie mogła wystąpić w niedzielnym spotkaniu.

Punkty zdobywały: Kowalewska 17 (6 przechwytów), Klatt 16 (2×3), Pilichowska 15 (6 zbiórek), Olejnik 11 (3×3), Perła 11 (3×3), Strzelczyk 10 (3×3), Jóźwiak 4, Policha 3, Czermak 2, Masłowska 2, Olszewska 2 (6 asyst), Sendys 0.

Jutro o godzinie 17:00 UKS SMS Łódź zmierzy się z TS Wisła Can-Pack Kraków a w niedzielę w ostatnim meczu MUKS Poznań podejmie Wisłę o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy na wszystkie spotkania.