Zwycięstwo nad TS Wisła Can-Pack Kraków – U22 [GALERIA]

22 stycznia 2017

Ostatni dzień turnieju ćwierćfinałowego U22K to starcie dwóch niepokonanych dotąd drużyn.

Pierwsza kwarta była walką punkt za punkt. Podopieczne Trenera Macieja Brodzińskiego miały duże kłopoty z przedostaniem się przez szczelną obronę zespołu z Krakowa, na szczęście zza linii 6,75 nie myliła się Patrycja Klatt, która z tej pozycji zdobyła 12 punktów w samej pierwszej kwarcie (na 20 całego zespołu). Drużyna z Krakowa natomiast większość rzutów oddawała z linii rzutów osobistych (14 celnych na 17 wykonanych). W tej odsłonie spotkania stosunek fauli kształtował się na poziomie 11:3 na niekorzyść MUKS.

Druga kwarta to również walka kosz za kosz. Dopiero 3 minuty przed końcem poznaniankom udało się wypracować 6 punktową przewagę. Mimo, iż zdawało się, że szala zwycięstwa zaczyna przechylać się na stronę MUKSu Poznań nie był to jednak koniec emocji. Do połowy 3 kwarty przewaga MUKSu utrzymywała się na poziomie kilku punktów. Potem, za sprawą 2 kolejnych strat oraz niecelnych rzutów, zespołowi z Krakowa udało się zbliżyć do gospodarza turnieju.

Przez pierwsze 3 minuty ostatniej odsłony spotkania wydawało się, że już nic nie jest w stanie przeszkodzić zespołowi Macieja Brodzińskiego w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Wtedy jednak za sprawą kolejnej serii strat oraz niecelnych rzutów Gospodyń, zespół z Krakowa wyszedł na pierwsze od początku 2 kwarty prowadzenie 59:58. Kolejne minuty tylko pogłębiały stratę poznanianek. Kiedy już wydawało się, że jest po meczu o tym jak trafia się rzuty za 3 punkty przypomniały sobie Patrycja Klatt (rzut z 8 metra) oraz Magda Kowalewska. To za sprawą ich 6 punktów w ostatniej minucie spotkania, Muksiary mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Całe spotkanie kosztowało wiele zdrowia zawodniczki zarówno z jednego jak i drugiego zespołu. Dwukrotnie znoszona z parkietu Karolina Olszewska (która mimo tych perypetii rozdała 7 asyst), czy urazy Magdy Kowalewskiej świadczą o tym, że obie drużyny bardzo chciały wygrać. Nie można również zapomnieć o emocjach poza boiskiem. Sędziowie musieli kilkakrotnie przerywać mecz, aby powstrzymywać zapędy raz jednego raz drugiego trenera. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi dotarli do końca spotkania.

Najskuteczniejszą dziś zawodniczką była Patrycja Klatt zdobywczyni 30 pkt (w tym siedmiokrotnie za 3 pkt).

TS Wisła Can-Pack Kraków – MUKS Poznań 61:66