Trudny mecz z Aleksandrowem.

31 stycznia 2017

Wtorkowy mecz w hali przy ulicy Chwiałkowskiego należał do jednego z najtrudniejszych w tym sezonie. Zespół Pomarańczarni po dwóch spotkaniach rozegranych w ostatnim tygodniu oraz kontuzji podstawowej środkowej Katarzyny Bednarczyk zmierzył się z Aleksandrowem Łódzkim.

Ciężki początek spotkania

Zmęczenie było widać od samego początku pierwszej kwarty. To drużyna gości przez pierwsze minuty zyskiwała znaczną przewagę. Dopiero przy stanie 6:12 poznanianki zaczęły nadrabiać straty. Ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 21:14 dla gospodyń, ale na dobry rezultat w tej części spotkania wpłynęła duża nieskuteczność gości. Druga i trzecia kwarta to walka punkt za punkt z niewielką przewagą podopiecznych Macieja Brodzińskiego. Dobra gra w obronie oraz szybko wyprowadzane ataki doprowadziłyby do znacznie większej przewagi, gdyby nie kiepska skuteczność, szczególnie zaa linii rzutów za 3 punkty, która w całym spotkaniu wyniosła zaledwie 19%. Obraz gry poznanianek zaczął psuć się przed końcem trzeciej odsłony. Duża ilość rzutów wolnych na korzyść gości oraz skuteczniejsza gra w ataku zaowocowały remisem po 30 minutach spotkania.

Emocje do ostatniej kwarty

Na początku czwartej kwarty zawodniczki z Aleksandrowa robiły wszystko aby odwrócić losy tego spotkania. Doprowadziło to do pierwszego od 1. kwarty prowadzenia na rzecz gości – 54:56. Od tego momentu prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Na szczęście w końcówce spotkania górą były bardziej doświadczone koszykarki z Poznania, prowadzone celnymi rzutami Żanety Durak oraz Iwony Szarzyńskiej zakończyły zawody wynikiem 66:64. To właśnie te dwie zawodniczki wraz z Barbarą Miśkiewicz najbardziej wyróżniały się na boisku razem zdobywając 47 punktów.

31-01-2017 18:15

POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań - UKS BASKET SMS Aleksandrów Łódzki 66:64
(21:14, 16:20, 9:12, 20:18)

Żaneta Durak 20, Iwona Szarzyńska 17, Barbara Miśkiewicz 10, Anita Szemraj 9, Patrycja Klatt 6, Karolina Olszewska 2, Martyna Policha 2, Paulina Pilichowska, Magdalena Kowalewska

Miasto Poznań Agencja SimArtSpołem PoznańLoboProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańWSSDrukarki PoznańPomarańczarnia CafeUrząd MarszałkowskiBudowa obiektów przemysłowychbbraunQuayBar Marco PoznańLOMS