U18: Juniorki ze zmiennym szczęściem

22 lutego 2017

Juniorki MUKS Poznań w sobotę 18.02.2017 i w poniedziałek 20.02.2017 zmierzyły się z zespołami z Ostrowa Wielkopolskiego.

W obu spotkaniach na boisku mogliśmy zauważyć nasze kadetki, które z meczu na mecz dostają coraz więcej minut na parkietach juniorskich i starają się je jak najlepiej wykorzystać.

Na wyjeździe z ONE TEAM

Z góry wiadomym było, że mecz z ONE TEAM nie będzie łatwy, choć w pierwszej rundzie dziewczyny wygrały 16 punktami.
Niestety rewanż na boisku w Ostrowie to mecz, o którym szybko chciałoby się zapomnieć. Co prawda do połowy mecz był na styku – przegrana pierwsza kwarta 16:10 i wygrana druga 11:14 dały tylko 3 punktowe prowadzenie gospodyniom, ale już kolejne kwarty zdecydowanie na korzyść Ostrowianek. Poznanianki walczyły dzielnie do samego końca spotkania niestety zawodniczki z Ostrowa w tym dniu okazały się zdecydowanie lepsze i tym razem to Muksiary musiały uznać wyższość gospodyń.

ONE TEAM – MUKS POZNAŃ 71:44 (16:10,11:14,21:14,23:6)
Pilichowska 11, Masłowska 10, Giżyńska 5, Jóźwiak 4, Kowalewska 3, Strzelczyk 3 (1×3), Perła 3 (1×3), Michalik 3 (1×3), Olejnik 2, Byczyk, Czermak

Na własnym parkiecie z OSTROVIĄ

Po dniu przerwy przyszedł czas na kolejny mecz z Ostrowem. Tym razem podejmowaliśmy u siebie dziewczyny z TS OSTROVIA.
Muksiary udowodniły, że szybko potrafią się podnieść po sobotniej porażce i rozegrały bardzo dobry mecz, od początku do końca realizując założenia trenera. Mocno broniły oraz były skuteczne w ataku.

MUKS POZNAŃ – TS OSTROVIA 89:56 (25:18,30:12,11:12,23:14)
Giżyńska 17 (1×3, 5 asyst), Pilichowska 13, Kowalewska 10 (1×3), Sendys 10 (1×3), Strzelczyk 9 (8 zbiórek), Hantys 6, Jóźwiak 5 (9 zbiórek), Olejnik 5 (1×3), Michalik 5, Czermak 4, Masłowska 3 (1×3), Perła 2

Zdjęcia z meczu ONE TEAM – MUKS (niektóre z fb zespołu OneTeam)