Przegrana Kadetek A

26 lutego 2017

W sobotni poranek (25.02.2017) kadetki A rozegrały bardzo istotny w kontekście awansu do rozgrywek strefowych mecz w Pniewach. Gospodarz, Kormoran Sieraków, podobnie jak nasz zespół, walczy o awans do dalszej fazy rozgrywek.

Wiadomym było, że mecz będzie trudny i tak też było. Od samego początku oba zespoły grały skoncentrowane, aby nie powiedzieć lekko sparaliżowane wagą meczu.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie, gospodynie wywalczyły 5-cio punktowe prowadzenie, które zaczęły niebezpiecznie powiększać w drugiej kwarcie. Drobne korekty w grze naszych zawodniczek pozwoliły odzyskać im właściwe tempo grania i drugą kwartę wygraliśmy 20:13.
Po dobrym początku 3 kwarty (kolejne 2 punkty) wyglądało, że złapaliśmy właściwy rytm grania i dalej może być już tylko lepiej. Niestety, to przeciwniczki przejęły inicjatywę i wykazały się większą wolą walki. Stopniowo zdobywały przewagę, aby odskoczyć na bezpieczną odległość i kontrolować przebieg meczu.

W naszym zespole zabrakło zimnej krwi, cierpliwości oraz determinacji w grze. Pozytywnym elementem meczu jest dobra gra Gosi Makowskiej i Ady Gasiuk. Ponad siły walczyła Karolina Giżyńska, ale zbyt rzadko znajdywała wsparcie w swoich koleżankach. Dobre wejście zanotowała Ola Haberko. Rozgrywające miały lepsze i słabsze momenty i należy oczekiwać, że w najbliższym meczu dadzą pokaz swoich umiejętności. Dużą siłę w ataku do tej pory stanowiły nasze skrzydłowe, które w ostatnich meczach nie mogą się wstrzelić w kosz przeciwniczek. Czas wrócić do normalnej dyspozycji i wspomóc „ogniem” zespół.

Mankamentem w naszej grze była zbyt mała liczba zbiórek, szczególnie w 3 i 4 kwarcie, za dużo strat w porównaniu do przechwytów. Brakowało w naszych zdobyczach punktowych, punktów z rzutów wolnych, które stanowiły dość skuteczną broń naszych kadetek.

KORMORAN Sieraków – MUKS Poznań 70:59 (21:16, 13:20, 20:12, 16:11)
Giżyńska 14 (1×3, 5 przechwytów), Makowska DOUBLE-DOUBLE 12 (12 zbiórek), Byczyk 8, Haberko 8 (2×3), Gasiuk 6 (3 bloki), Hantys 5, Wójcik 4 (4 asysty), Michalik 2