Dwie wygrane Kórniczanek w Lidze Minikoszykówki rocznik 2005

1 marca 2017

W poniedziałek 27.02.2017 o 12:30 w Kórnickiej Oazie odbyła się kolejna runda zmagań w ramach Ligi Minikoszykówki dla rocznika 2005. Tym razem Kórniczanki zmierzyły się z bardzo silną drużyną z MKS MOS Wrocław oraz z drużyną UKS Batory Ostrów Wielkopolski. To już drugie spotkanie między tymi drużynami w tej kolejce.

MUKS Kórnik – KS Batory Ostrów Wlkp 27:8

Pierwszy mecz Kórniczanki rozegrały z drużyną z Ostrowa. Przewaga naszych zawodniczek nie była zaskoczeniem, ponieważ już poprzednie spotkanie wygrały zdecydowanie. W kolejnych kwartach trenerka dopuszczała do gry mniej ograne zawodniczki, aby miały okazję zdobyć doświadczenie. Wynik meczu tym razem znacznie niższy niż poprzednio. Dziewczynki chyba zaskoczył ten ciepły dzień i wyglądały na wiosenne rozkojarzone.
Punkty zdobywały: Pyrzowska 8, Bladocha 4, Jakubczak 4, Krakowska 4, Stańczewska 3, Kostka 2, Tomczak 2

Drugie spotkanie, to mecz między drużynami gości. Wyraźna przewaga Wrocławia przyniosła wygraną nad UKS Batory 38:10.

MUKS Kórnik – MKS MOS Wrocław 19:11 (5:0, 5:0, 9:4, 0:7)

Z największą uwagą śledziliśmy mecz ostatni tego dnia pomiędzy Muks Kórnik, a MKS MOS Wrocław. Mieliśmy nadzieję poprawić bilans i odegrać się na własnym boisku po przegranej w Ostrowie. Z góry wiadomo było, że kluczem do tego meczu będzie obrona, a w szczególności wyłączenie z gry największej z przeciwniczek. To zadanie trenerka przydzieliła Agatce Tomczak. To było starcie tytanów, obie dziewczyny pokazały na boisku zaciętą walkę i zdecydowany charakter. Agata chociaż znacznie niższa okazała się bardziej zdeterminowana i tak skutecznie broniła, że przeciwniczka zdobyła tym razem tylko 2 punkty, a nie 11 jak w poprzednim meczu. Był to generalnie mecz pod znakiem obrony, gdzie w 2 pierwszych kwartach Kórniczanki nie dopuściły do zdobycia przez przeciwniczki choćby jednego punktu. Dopiero w II połowie Wrocławianki odnalazły rytm i próbowały odrobić stratę, ale nasze dziewczyny do tego nie dopuściły. Najwięcej punktów zdobyła Klementyna Grząślewicz – 5.
Punkty zdobywały: Grząślewicz 5, Bladocha 2, Jakubczak 2, Krakowska 2, Pyrzowska 2, Tomczak 2, Waleriańczyk 2, Stańczewska 1

Czeka nas zatem ciekawe spotkanie rozstrzygające we Wrocławiu już 12 marca.