Mecz ostatniej szansy Kadetek

3 marca 2017

W środę nasze kadetki rozegrały mecz ostatniej szansy z lokalnym rywalem AZS Poznań. Zwycięstwo przedłużało nasze szanse na awans.

Początek był obiecujący. Walka była wyrównana, jednak w dalszej części zabrało koncentracji i pierwszą kwartę przegraliśmy 16:9. Skuteczność ataku była na niskim poziomie. W drugiej kwarcie mecz się wyrównał, lecz AZS powiększył nieznacznie swoją przewagę i schodził na przerwę z 10-punktowym prowadzeniem (20:17).

W drugiej połowie nasze kadetki miały zacząć kryć agresywniej, lecz tej agresji i współpracy w obronie zabrakło. Zamiast odrabiać straty, zaczęliśmy tracić dystans do AZS. Przegrana 3 kwarta podłamała nasze dziewczyny, które już do końca meczu nie potrafiły zaskoczyć przeciwniczki atakiem i musiały uznać wyższość koleżanek zza miedzy.

Trudno wskazać jasne punkty naszego zespołu w tym meczu, gdyż gra była bardzo nierówna i mało skuteczna. Dość niskie wartości EVAL (najwyższy 7 – naszej rozgrywającej Julii Michalik) potwierdzają fakt, że ten mecz nie należał do udanych w naszym wykonaniu.
Blisko 30 strat przy zaledwie 14 zyskach. Zaledwie 7 asyst i 35% skuteczność z gry 🙁 A do tego 40% skuteczności rzutów wolnych nie pozwoliło nam niwelować przewagi przeciwniczek.

Tym samym straciliśmy szansę na awans do rozgrywek strefowych i pozostanie nam teraz przygotowywanie się do następnego sezonu.

AZS Poznań – MUKS Poznań 75:52 (16:9, 20:17, 18:8, 21:18)
Hantys 12, Giżyńska DOUBLE-DOUBLE 11 (10 zbiórek), Michalik 10, Wójcik 6, Byczyk 4, Ślusarczyk 3, Gasiuk 2, Jójka 2, Makowska 2 (4 przechwyty), Haberko, Kaczmarczyk, Owczarzak.

Miasto Poznań Drukarki PoznańbbraunLOMSLoboSpołem PoznańPomarańczarnia CafeAgencja SimArtUrząd MarszałkowskiWSSBar Marco PoznańProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychQuay