Minikoszykarki MUKS Poznań (2005) czekają na finał

14 marca 2017

W sobotę 11.03.17 odbył się ostatni dla naszych mini koszykarek turniej półfinałowy ligi rocznika 2005. We własnej hali MUKS podejmował UKS Dwójkę Rogoźno oraz UKS Venus Jędrzejewo.

MUKS Poznań – UKS Dwójka Rogoźno

W pierwszym meczu MUKSiary zmierzyły się z zespołem z Rogoźna. Początek meczu był wyrównany, głównie przez nasze błędy przy wykańczaniu akcji. Druga kwarta to znacznie lepsza gra MUKSiar, które wypracowały 10-punktowe prowadzenie 18:8. Ciągle jednak grały niepewnie, popełniając błędy przy chwytach piłki, podaniach. Przerwę między połowami bardzo dobrze wykorzystał trener gości Stanisław Kozłowski. Dziewczyny z Rogoźna zrezygnowały z obrony na całym boisku, ale rozpoczęły grę na granicy błędu, ryzykując wchodzeniem w linie podania. Ryzyko to opłaciło się znacznie więcej razy, niż spowodowało przewagę dla naszych dziewczyn. Seria niefortunnych zagrań wprowadziła niepewność do zespołu i podciąła skrzydła, jednocześnie motywując przeciwniczki do dalszego nacisku. Po trzeciej kwarcie udało się utrzymać jednopunktową przewagę, ale Rogoźno nie zamierzało odpuszczać. Trener Kamil Słowik zwracał raz po raz uwagę na znaczenie jakie ma dobre wyjście do piłki w momencie tak mocnego nacisku ze strony obrony. Niestety nasze żaczki nie potrafiły zachować spokoju i pozwoliły na grę na warunkach dyktowanych przez rywalki. Ostatnia odsłona meczu to seria błędnych podań i strat piłki nawet w sytuacjach, w których przeciwniczki nie naciskały na piłkę. Trener skorzystał z przerwy na żądanie, aby uspokoić zawodniczki i zachęcić do podejmowania podobnego do rywalek ryzyka w obronie. Dziewczyny nie potrafiły zastosować się do próśb i poleceń trenera, rezygnując w końcowych minutach z walki o punkty. Ostatecznie mecz skończył się zasłużonym zwycięstwem zawodniczek z Rogoźna, które wywalczyły wynik ciężką pracą 42:29. W zespole gości wyróżniała się Weronika Gomulec, która wygrywała większość pojedynków jeden na jeden z naszymi wysokimi zawodniczkami.

MUKS Poznań – UKS Dwójka Rogoźno 29:42
Ignerska 6, Ruta 6, Szymańska 5, Godawa 4, Burzyńska 2, Kamińska 2, Napierała 2, Ratajczak 2, Jałocha, Rucińska, Begier, Cabańska.

UKS Dwójka Rogoźno – UKS Venus Jędrzejewo

W drugim spotkaniu zawodniczki z Jędrzejewa w osłabionym składzie podejmowały Rogoźno. Mecz na początku był pełen błędów i dopiero pod koniec pierwszej kwarty dziewczyny zaczęły zdobywać punkty dla swoich drużyn. Zawodniczki z Rogoźna wyszły na prowadzenie i do końca meczu powiększały swoją przewagę. Podopieczne Trenera Roberta Zimnego walczyły do samego końca, ale musiały uznać wyższość rywalek. Drugi raz tego dnia zwycięskie były zawodniczki Dwójki Rogoźno.

UKS Dwójka Rogoźno – UKS Venus Jędrzejewo 51:14

MUKS Poznan – UKS Venus Jędrzejewo

W trzecim meczu gospodynie z MUKSu podejmowały zawodniczki z Jędrzejewa. Muksiary wyszły na parkiet zdecydowanie bardziej zmotywowane do walki niż w pierwszym meczu. Było to widać po ich zaangażowaniu w obronie i walce o każde punkty w ataku. W pierwszej kwarcie zespół gości podejmował walkę i nie pozwalał naszym podopiecznym na zbudowanie większej przewagi. Druga kwarta to już dominacja MUKSiar i powiększanie przewagi, korzystanie z rad trenera, stosowanie się do zaleceń i ogólny spokój w prowadzeniu gry. Kornelia Ignerska włączyła swoje szalone tempo, którego zabrakło w pierwszym meczu, będąc zawsze piewszą w obronie jak i pierwszą w kontrataku. Ponadto dobrze szukała koleżanek i dzieliła się piłką, ostatecznie zdobywając 30(!) punktów.

MUKS Poznań 80:25 UKS Venus Jędrzejewo
Ignerska 30, Napierał 14, Burzyńska 8, Jałocha 8, Rucińska 6, Kamińska 4, Ratajczak 4, Cabańska 2, Begier, Godawa, Ruta, Szymańska.

Do rozegrania w naszej grupie został jeszcze jeden turniej, którego gospodarzem będzie OKSiR Witkowo. Dla naszych podopiecznych rozgrywki na tym etapie już się zakończyły. Pozostaje jedynie czekań na wyniki kolejnego turnieju. Na chwilę obecną awansujemy do rozgrywek finałowych zajmując drugie miejsce w grupie, z powodu niekorzystnego bilansu punktowego z Dwójką Rogoźno.

Miasto Poznań QuayProton - Stroje sportowebbraunUrząd MarszałkowskiSpołem PoznańUsługi transportowe PoznańDrukarki PoznańWSSAgencja SimArtBar Marco PoznańPomarańczarnia CafeLOMSBudowa obiektów przemysłowychLobo