Wygrana na zakończenie rundy zasadniczej

14 marca 2017

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Pomarańczarnia MUKS Poznań zagrała na wyjeździe z beniaminkiem zespołem MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

Pierwsza kwarta bardzo nieskuteczna (zaledwie 20%) w wykonaniu zawodniczek z Poznania (3/11 za 2 pkt i 3/9 za 3 pkt), pozwoliła gospodyniom, niesionym gorącym i głośnym dopingiem miejscowych kibiców (nie było słychać nawet gwizdków sędziowskich) na wygranie tej części spotkania 20:17.

Drugie 10 minut to zgoła odmienny obraz gry. Mocna obrona naszych dziewczyn wymuszała straty zespołu miejscowego, a szybka gra pozwalała na zdobywanie punktów, których zebrało się w tej odsłonie, aż 32 – przy rewelacyjnej 81% skuteczności !!!

Trzecia kwarta to dalsze powiększanie przewagi przez poznański zespół, dzięki czemu w ostatniej odsłonie meczu trener mógł pozwolić muksowej młodzieży na dłuższe pogranie w pierwszoligowym starciu. I trzeba powiedzieć, że dziewczyny nie zawiodły – powalczyły w obronie, dały punkty w ataku, a co najważniejsze zebrały cenne doświadczenie.

Mecz w Głuchołazach będzie niezapomniany dla naszej środkowej Basi Miśkiewicz, która na 7 sekund przed końcem spotkania oddała celny rzut zza linii 6,75 m – pierwsza celna meczowa trójka w karierze !

Na trybunach hali w Głuchołazach nie zabrakło tym razem kibiców POMARAŃCZARNI MUKS Poznań, którzy postanowili w ostatnim meczu towarzyszyć naszym dzielnym dziewczynom 🙂

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy – POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań 64:88 (20:17, 17:32, 8:19, 19:20)
Bednarczyk 20 (3×3, 9 zbiórek, 4 asysty), Durak 19 (3×3), Kowalewska 14 (9 zbiórek), Szarzyńska 11 (1×3), Olszewska 10, Pilichowska 5, Miśkiewicz 3 (1×3, 4 asysty), Olejnik 3, Szemraj 3, Policha.

Miasto Poznań Proton - Stroje sportoweDrukarki PoznańUrząd MarszałkowskiPomarańczarnia CafeUsługi transportowe PoznańbbraunBar Marco PoznańWSSBudowa obiektów przemysłowychLOMSSpołem PoznańAgencja SimArtQuayLobo