Kadetki B rozpoczęły rundę rewanżową

17 marca 2017

Od wygranej z MKS MOS Konin rozpoczęły rundę rewanżową Kadetki B.

W czwartek 16.03.2017 kadetki MUKS-u Poznań w ramach rozgrywek Ligi Kadetki B, podejmowały na własnym parkiecie zawodniczki MKS MOS Konin (rocznik 2002/2003). Początek meczu został całkowicie „przespany” przez Muksiary, bardzo słaba obrona oraz błędy w przeprowadzanych akcjach ofensywnych spowodowały, że pierwszą kwartę wygrały zawodniczki z Konina 24:19. W drugiej kwarcie koszykarki MUKSu narzuciły odpowiedni styl gry, poprawiły skuteczność rzutową i mecz nabrał tempa. Niestety nadal widocznych było wiele błędów w obronie oraz brak komunikacji i współpracy na boisku. W połowie meczu MUKS wychodzi na prowadzenie 47:44. Po zmianie stron koszykarki obu drużyn popełniały wiele błędów w akcjach ofensywnych i defensywnych. Przy słabej skuteczności rzutowej trzecia kwarta wygrana przez Muksiary jednym koszem (11:9). W ostatniej odsłonie meczu pełna mobilizacja i zmiana systemu obrony (z każdy swego na zonę i strefę) wymusiła wiele błędów u zawodniczek z Konina (momentami nawet nie mogły wyprowadzić piłki ze swojej połowy). Muksiary skutecznie wykańczały akcje rzutowe i znacznie powiększyły przewagę nad przeciwniczkami, wygrywając kwartę 33:8 i całe spotkanie 91:61.

Najlepiej w zespole zaprezentowały się: Natalia Byczyk 18 pkt (EVAL 24), Ada Wójcik 10 punktów (100% skuteczności, EVAL 19) oraz Ola Haberko 22 punkty (EVAL 19).

MUKS Poznań – MKS MOS Konin 91:61 (19:24, 28:20, 11:9, 33:8)
Haberko 22, Byczyk 18 (1×3, 4 przechwyty), Wójcik 10 (7 asyst), Kędziora 9, Kaczmarczyk 7 (1×3, 4 przechwyty), Kołodziej 7, Laube 7 (6 zbiórek), Walkowiak 6, Stachowska 3, Owczarzak 2, Dłubała, Grobelniak.

Miasto Poznań Agencja SimArtBudowa obiektów przemysłowychQuayBar Marco PoznańPomarańczarnia CafebbraunProton - Stroje sportoweDrukarki PoznańWSSUrząd MarszałkowskiLoboUsługi transportowe PoznańLOMSSpołem Poznań