1:0 dla Pomarańczarni [PLAY-OFF]

20 marca 2017

Pierwsze spotkania fazy play-off już za nami. W niedzielne popołudnie Pomarańczarnia MUKS Poznań zmierzyła się ze Ślęzą Wrocław.

Początek meczu należał do zespołu Gości. Dwie celne trójki (najpierw Julii Tyszkiewicz, potem Patrycji Jaworskiej) spowodowały zamieszanie w szeregach Pomarańczarni. Podopieczne Macieja Brodzińskiego podniosły się jednak bardzo szybko i zdobyte w 5. minucie prowadzenie doprowadziły do końca pierwszej kwarty nie dając wrocławiankom złudzeń co do tego kto jest faworytem tego spotkania. Pierwsza odsłona zasłużenie zakończyła się wynikiem 24:15.

Chwila słabości

Dobra gra Poznanianek utrzymywała się do połowy drugiej kwarty. Przy stanie 32:20 zespół Pomarańczarni był już chyba zbyt pewny wygranej. Chwilę słabości bardzo dobrze wykorzystała ekipa przyjezdna. Poznaniankom trudno było zdobywać punkty, bilans ostatnich 6 minut drugiej kwarty wyniósł 2:15 i doprowadził do tego, że MUKS-iary schodziły do szatni przegrywając 1 punktem 34:35.

Zmiana obrazu gry po przerwie

Na szczęście, i tym razem, 10 minut w szatni ze sztabem trenerskim przyniosło spodziewany efekt. W szeregi poznańskiej drużyny wstąpiły nowe siły, co przy połączeniu z doskonałym przygotowaniem taktycznym do tego spotkania dało wymierne efekty. Poznanianki dobrze czytały grę przeciwnika, było widać, że mają również świetnie opracowane wszystkie jego zagrywki. Ta część spotkania obfitowała w przechwyty i bloki. Doskonale radząca sobie w niedzielnym spotkaniu Karolina Olszewska kilkukrotnie wybierała piłkę przeciwnikowi i przy owacji licznie zgromadzonej publiczności zdobywała punkty z szybkiego ataku. Zespół z Wrocławia nie zobaczył już pozytywnego dla siebie wyniku do końca spotkania.

Wysokie prowadzenie, które udało się wypracować do końca 3 kwarty Trener Maciej Brodziński po raz kolejny wykorzystał do ogrywania młodszych zawodniczek. Każda z nich dostała szansę na pokazanie swoich umiejętności oraz przydatności na parkietach 1 ligi. Jedynym wyjątkiem była Magdalena Kowalewska, która co prawda była w składzie niedzielnego spotkania, ale z powodu lekkiej niedyspozycji w meczu nie wystąpiła.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w sobotę 25 marca o godzinie 13:00 we Wrocławiu. Faza Play-off rozgrywana jest systemem 1-1-1 do dwóch wygranych.

19-03-2017 17:00

POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań - ŚLĘZA Wrocław 79:59
(24:15, 10:20, 26:13, 19:11)

Karolina Olszewska 12, Żaneta Durak 17, Katarzyna Bednarczyk 16, Anita Szemraj 7, Wiktoria Strzelczyk 3, Iwona Szarzyńska 9, Barbara Miśkiewicz 15

Miasto Poznań Pomarańczarnia CafeLOMSDrukarki PoznańbbraunAgencja SimArtBar Marco PoznańUrząd MarszałkowskiProton - Stroje sportoweWSSQuaySpołem PoznańLoboUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowych