Wyjazdowe zwycięstwo Kadetki B

20 marca 2017

W sobotę 18.03.2017 kadetki MUKS-u rozegrały wyjazdowy mecz rundy rewanżowej w Rawiczu z tamtejszym UKS Olimp.

Pierwsza kwarta została „przespana” przez Muksiary (13:13), w drugiej odsłonie meczu obraz gry niewiele się zmienił. Pomimo dobrych akcji w ofensywie, błędy i ospałość w obronie spowodowały, że zespół z Rawicza utrzymywał wynik na remisie (17:17) i na przerwę do szatni schodziliśmy z wynikiem remisowym.

Po zmianie stron oraz mobilizującej rozmowie w szatni dziewczyny bardzo aktywnie i z determinacją ruszyły do ataku, co sprzyjało wykreowaniu kilku bardzo ciekawych akcji ofensywnych. Mniejsza ilość błędów w obronie pozwoliła na 7-punktowe prowadzenie w meczu dla MUKS-u. Czwarta kwarta to popisowa gra koszykarek z Poznania. Agresywna i co najważniejsze solidna praca całego zespołu w obronie oraz skutecznie rozgrywane kontrataki pokazały prawdziwą moc MUKSu. I ta kwarta zakończyła się 10 punktowym prowadzeniem.

Gdyby taka postawa i chęci do gry były prezentowane przez cały team również w trzech pierwszych kwartach, wynik końcowy byłby zdecydowanie inny.

Trzy z naszych zawodniczek uzyskały DOUBLE-DOUBLE, a były to Natalia Byczyk (świętująca w tym dniu swoje urodziny): 22 punkkty i 10 zbiórek (EVAL 26), Karolina Laube 10 punktów i 10 zbiórek oraz rozgrywająca Ada Wójcik: 25 punktów, 10 asyst (EVAL 26).

UKS OLIMP Rawicz – MUKS Poznań 67:84 (13:13, 17:17, 18:25, 19:29)

Wójcik 25 (10 asyst), Byczyk 22 (10 zbiórek, 6 przechwytów, 3 bloki), Laube 10 (10 zbiórek), Haberko 7, Walkowiak 5, Kędziora 4, Kołodziej 4, Stachowska 4, Dłubała 2, Owczarzak 1, Grobelniak, Kaczmarczyk

Miasto Poznań LoboPomarańczarnia CafeWSSQuaybbraunUsługi transportowe PoznańAgencja SimArtSpołem PoznańUrząd MarszałkowskiLOMSProton - Stroje sportoweBudowa obiektów przemysłowychDrukarki PoznańBar Marco Poznań