Od zwycięstwa drugi etap rozgrywek rozpoczęły Młodziczki Młodsze MUKS I

20 marca 2017

W minioną niedzielę (19.03.3017) skoro świt zespół Trenerki Katarzyny Czuk wyruszył na pierwszy mecz drugiego etapu rozgrywek ligowych do Ostrowa Wielkopolskiego.

Pierwsze trzy kwarty Muksiary grały dobrze, agresywnie w obronie i mądrze w ataku, z kwarty na kwartę powiększając swoją przewagę. Przed czwartą kwartą prowadzenie wynosiło 22 punkty. Przewaga powinna się już tylko zwiększać, niestety chaos zaczyna się wkradać w grę i to gospodynie zaczynają przejmować inicjatywę, stopniowo niwelując swoją stratę. Na całe szczęście wypracowana wcześniej przewaga była zbyt duża i to poznanianki wygrywają całe spotkanie 57:47.
To kolejna lekcja dla młodych zawodniczek, że gra się do ostatniego gwizdka sędziego i trzeba być skoncentrowanym i walczyć przez całe 40 minut meczu.

Do zwycięstwa MUKS-u w dużym stopniu przyczyniły się nasze podkoszowe, które dzielnie walczyły na tablicach – Natalia Małecka 13 zbiórek, Maja Gabryelewicz 10 zbiórek i dokłada do tego jeszcze 15 punktów, tym samym notując swoje pierwsze DOUBLE-DOUBLE oraz Marta Głowacka 8 zbiórek.

Na pochwałę zasługują również Kornelia Ignerska, która trafiała do kosza ze 100% skutecznością (5/5) oraz nasze rozgrywające Marysia Gruszczyńska i Nicole Piasna.