U18: Drugi dzień ćwierćfinałów U18

2 kwietnia 2017

Mecz PTK Pabianice – MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław

Drugi dzień ćwierćfinałów U18 rozpoczął się od starcia niepokonanych dotychczas zespołów PTK Pabianice oraz MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław. Pierwsza odsłona spotkania to walka punkt za punkt z niewielką przewagą na rzecz podopiecznych Romualda Krauzego. Po 10 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 20:21. Druga kwarta do 6 minuty to kontynuacja tego, co mogliśmy obserwować od początku. Końcówka należała jednak zdecydowanie do Ślęzy. Zespół z Pabianic nie potrafił dłużej utrzymać się przy piłce i zanotował w tej części meczu aż 9 strat, dodatkowo przewaga wrocławianek na tablicach (zwłaszcza atakowanej) zaowocowała 13 punktową różnicą na korzyść zawodniczek z Dolnego Śląska.
Po przerwie znów mieliśmy wymianę kosz za kosz, ale końcówka 3 kwarty należała do koszykarek z Pabianic, które wygrywają te 10 minut. Zawodniczki z Wrocławia jednak nie zamierzały odpuszczać i do końca meczu kontrolowały wynik, ostatecznie wygrywając czwartą kwartę i całe spotkanie. W ekipie z Pabianic najwięcej punktów zdobyła Justyna Rudzka, która w tym sezonie sporo minut spędziła na 1-ligowych parkietach, natomiast w Ślęzie nie zawodzi ostrowianka Weronika Hipp, która czterokrotnie trafiała za 3 punkty.

PTK Pabianice – MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław 53:70 (20:21, 10:22, 15:13, 8:14)
Pabianice: Rudzka 13 (5 zbiórek), Cybert 10, Piestrzyńska 9, Kirsz 8, M.Dolewa 6 (9 zbiórek), Kowalczyk 5 (8 zbiórek), Łacwik 2, W. Dolewa, Kamieniak, Pęcina.
Wrocław: Hipp 16 (4×3, 6 asyst), Rusinek 10, Ulążka 9 (1×3), Rogozińska 7, Szeremeta 7 (9 zbiórek), Wypustek 6 (4 przechwyty), Kazimierowicz 5, Lemańska 4, Ilczyszyn 2 (9 zbiórek, 3 bloki), Nizioł 2, Obrocka 2, Ryng.

Mecz KS BASKET 25 Bydgoszcz – MUKS Poznań

W drugim sobotnim spotkaniu zmierzyły się ekipy z Bydgoszczy i Poznania. Zwycięstwo w tym meczu pozwalało zachować szanse na dalszą walkę o awans do dalszych rozgrywek.
Od początku to zawodniczki MUKS-u budowały swoją przewagę, którą utrzymały do końca spotkania dzięki lepszej skuteczności rzutowej. Trener Łukasz Ulchurski miał też zdecydowanie dłuższą ławkę. W poznańskim zespole najlepsza była Paulina Pilichowska, natomiast w drużynie z Bydgoszczy na wyróżnienie zasługują Zuzanna Piwkowska i Weronika Dygul, które ciężar zdobywania punktów wzięły w tym meczu na siebie.
Dzięki temu zwycięstwu zawodniczki z Poznania utrzymały się w grze i jutro o awans do półfinałów Mistrzostw Polski powalczą z ekipą z Pabianic.

KS BASKET 25 Bydgoszcz – MUKS Poznań 40:68 (16:21, 5:19, 10:16, 9:12)
Bydgoszcz: Piwkowska 14, Dygul 13 (1×3, 14 zbiórek), Antosik 9 (4 przechwyty), Misiuna 2, Zasada 2, Finc, Grabowska, Sobieszczyk, Suwik.
Poznań: Pilichowska 16, Olejnik 12 (3×3), Perła 8, Strzelczyk 7 (1×3), Kowalewska 6 (6 asyst), Jóźwiak 4 (9 zbiórek), Michalik 4, Czermak 3, Giżyńska 2, Hantys 2, Masłowska 2, Sendys 2