U18: Znamy półfinalistki Mistrzostw Polski U18

2 kwietnia 2017

Trzeci, a zarazem ostatni, dzień turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski w kategorii juniorek U18 przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia.

Mecz MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław – KS BASKET 25 Bydgoszcz

Pierwszy mecz, w zasadzie był tylko formalnością, bowiem już wczoraj zespół z Wrocławia zapewnił sobie awans do dalszych rozgrywek, a zespół z Bydgoszczy tę szansę stracił.

Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem wrocławianek, które grały na lepszej skuteczności, popełniały mniej błędów i zdominowały tablice. W bydgoskim teamie dobre zawody zagrała Delfina Misiuna, która uzyskała DOUBLE-DOUBLE zdobywając 10 punktów i notując na swoim koncie 11 zbiórek.

MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław – KS BASKET 25 Bydgoszcz 103:61 (31:12, 25:22, 25:16, 22:11)
Wrocław: Hipp 21 (3), Ryng 17, Ulążka 16 (1), Kazimierowicz 12 (7 asyst, 7 przechwytów), Nawrocka 10 (11 zbiórek), Rusinek 8, Obrocka 5, Lemańska 2, Szeremeta 2.
Bydgoszcz: Piwkowska 16 (1), Finc 10 (2), Misiuna 10 (11 zbiórek), Antosik 6 (1×3, 10 zbiórek), Dygul 6, Zasada 6, Suwik 5, Grabowska 2, Sobieszczyk

Mecz MUKS Poznań – PTK Pabianice

Ostatni mecz turnieju był meczem decydującym o tym, która z drużyn awansuje do dalszych rozgrywek. W spotkanie decydowanie lepiej weszły zawodniczki z Pabianic – w pierwszej kwarcie oddały 17 rzutów do kosza, z których 9 było celnych i popełniły mniej błędów. Muksiary w pierwszych 10 minutach zagrały na bardzo słabej skuteczności (15%) i trafiły tylko 2 rzuty z gry 🙁

Wysoko przegrana przez poznanianki 1 kwarta 21:9 można powiedzieć, że ustaliła losy meczu. Mądrze prowadzone przez trenerkę Sylwię Wlaźlak zawodniczki PTK Pabianice przez resztę spotkania kontrolowały wynik i nie pozwoliły rywalkom na zniwelowanie strat. A po końcowy gwizdku mogły cieszyć się z awansu do półfinałów Mistrzostw Polski.

Warto wspomnieć, że na zakończenie 2 kwarty tzw. buzzer beater (czyli rzutem równo z syreną końcową) popisała się Julia Piestrzyńska, co wywołało aplauz u kibiców jednej i drugiej drużyny.

W szeregach MUKS Poznań na wyróżnienie zasługują Julia Perła (która w całym turnieju zagrała najrówniej), Karolina Giżyńska i Alicja Jóźwiak.

MUKS Poznań – PTK Pabianice 49:69 (9:21, 16:18, 11:11, 13:19)
Poznań: Perła 11 (3), Giżyńska 10, Kowalewska 10 (2), Jóźwiak 8 (9 zbiórek), Masłowska 2, Olejnik 2 (5 asyst), Sendys 2, Strzelczyk 2, Czermak, Hantys, Michalik
Pabianice: Cybert 18, Piestrzyńska 15 (2×3, 6 przechwytów), Rudzka 15 (1), Kowalczyk 13 (1×3, 8 zbiórek), Kirsz 5 (4 asysty), M. Dolewa 3, W. Dolewa, Kamieniak, Łacwik, Pęcina.