Wyjazdowa przegrana z Liderem Swarzędz w lidze Kadetki B

5 kwietnia 2017

W niedzielę 02.04.2017 zespół kadetki B MUKS-u rozegrał wyjazdowe spotkanie z UKS LIDER Swarzędz.

kwartę MUKS-iary rozpoczęły bardzo słabo i ospale, dużo błędów popełnianych w ataku i obronie spowodowało, że zawodniczki Lidera wygrały tę część meczu 23:6. W drugiej kwarcie gra naszych dziewczyn wyglądała zdecydowanie lepiej, ale przy dobrze dysponowanych przeciwniczkach właściwie walczyliśmy punkt za punkt. Po zmianie stron MUKS-iary niestety ponownie popełniały dużo błędów w obronie i traciły wiele prostych piłek w kontratakach. Ostatnia odsłona spotkania to zdecydowanie najlepsza część meczu w wykonaniu naszych zawodniczek, niestety przewaga zbudowana przez koszykarki Lidera była już nie do odrobienia. Wygrywamy ostatnią kwartę 18:14, ale w całym meczu odnosimy porażkę.
Na pozytywną uwagę zasługuje coraz lepsze rozgrywanie ataków pozycyjnych niestety nadal brakuje skuteczności w ich wykończeniu.

Najlepiej punktującymi zawodniczkami w tym spotkaniu były: Ola Haberko, Jagoda Stachowska i Ada Wójcik (wszystkie po 9 pkt)

Lider Swarzędz – MUKS Poznań 71:52 (23:6, 14:15, 20:13, 14:18)
Haberko 9, Stachowska 9, Wójcik 9 (1×3, 6 przechwytów), Laube 6, Owczarzak 5 (1×3, 5 asyst), Kaczmarczyk 4, Makowska 3 (1×3), Kędziora 2, Kołodziej 2 (7 zbiórek), Ślusarczyk 2, Dłubała, Kowalska