Pomarańczarnia wygrywa z Liderem

6 kwietnia 2017

Za nami pierwszy mecz drugiej rundy fazy play-off. W środę w Hali B Pomarańczarnia MUKS Poznań podejmowała Panattoni Europe Lider Pruszków. Przez początkowe 5 minut spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Ponieważ było to pierwsze starcie tych drużyn w tym sezonie, oba zespoły skupiły się na sondowaniu możliwości przeciwnika. Zespół z Pruszkowa prezentował szybką, dynamiczną i siłową koszykówkę. Podopieczne Macieja Brodzińskiego preferowały bardziej przemyślany i taktyczny sposób gry. Starcie obu drużyn pokazało, że wybór poczyniony przez naszego szkoleniowca okazał się bardziej efektywny. Drugie pięć minut pierwszej odsłony to zdecydowana dominacja poznanianek. Rywalki zaliczały wiele strat i niecelnych rzutów, co doprowadziło do wyniku 24:12. Druga kwarta utrzymywała kibiców w przekonaniu, że rezultat meczu będzie do końca kontrolowany przez Pomarańczarnię.

Niemoc w trzeciej kwarcie

Trzecia kwarta, którą najczęściej zespół z Poznania wykorzystywał do zwiększania swojej przewagi tym razem okazała się zgoła odmienna. Słaba skuteczność, liczne straty i brak zbiórki spowodowały, że przewaga, która do połowy wynosiła jeszcze 13 punktów, stopniała na dwie minuty przed końcem tej odsłony spotkania, po celnych rzutach wolnych Agaty Ostrowskiej, do jednego punktu. Po tej akcji w szeregach MUKS-u nastąpił przełom, najpierw celny rzut za dwa punkty dobrze prezentującej się w tym spotkaniu Martyny Polichy, a po chwili zejście z boiska za 5 fauli kluczowej zawodniczki zespołu przeciwnego Katarzyny Szyller otworzyły drogę do zwycięstwa. Czwarta kwarta układała się na tyle dobrze, że pod koniec Trener Maciej Brodziński mógł dać odpocząć swoim podstawowym zawodniczkom.

Nie odbierając zasług zawodniczkom, które spisują się bardzo dobrze w każdym spotkaniu (Żanecie Durak czy Katarzynie Bednarczyk) warto tym razem pochwalić postawę Anity Szemraj, Karoliny Olszewskiej i Martyny Polichy. Zaskoczyła szczególnie ta ostatnia, Trener decydował się na jej usługi w trudnych momentach spotkania, a ona potrafiła udźwignąć presję zdobywając przy tym bardzo ważne punkty.

Rewanż w Pruszkowie

Walka i zaangażowanie całego zespołu z Pruszkowa pokazały, że awans do kolejnej fazy rozgrywek Pomarańczarni MUKS Poznań będzie wymagał jeszcze lepszej gry niż w środę. Wszystkich chętnych zapraszamy do wsparcia naszej drużyny również podczas meczu rewanżowego na wyjeździe. Spotkanie odbędzie się w sobotę 08 kwietnie 2017 o godzinie 18:00 w Hali ZNICZ przy ulicy Bohaterów Warszawy 4.

05-04-2017 17:00

POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań - Panattoni Europe Lider Pruszków 77:58
(24:12, 22:19, 12:21, 19:6)

Patrycja Klatt 3, Karolina Olszewska 8, Żaneta Durak 18, Katarzyna Bednarczyk 19, Martyna Policha 7, Anita Szemraj 16, Iwona Szarzyńska 4, Magdalena Kowalewska 2