Pomarańczarnia w półfinale 1. ligi

10 kwietnia 2017

Pomarańczarnia MUKS Poznań w sobotę po raz kolejny pokonała Panattoni Europe Lider Pruszków, tym razem na wyjeździe. Cenne zwycięstwo dało zespołowi z Poznania awans do kolejnej fazy rozgrywek 1.ligi koszykówki kobiet.

Pierwszy punkt w meczu zdobyła z linii rzutów osobistych Basia Miśkiewicz, a było to dopiero w 2 minucie spotkania. Następnie dwie trójki – Kasi Bednarczyk i Pati Klatt (obie w tym spotkaniu 3 razy trafiały zza linii 6,75m) i Pomarańczarnia MUKS Poznań zaczęła budować swoją przewagę. W tej kwarcie skuteczność naszego zespołu wynosiła 67% z gry (4/5 za 3 pkt i 4/7 za 2 pkt). Odpowiedzią przeciwniczek były tylko 3 celne rzuty z gry i stąd wynik pierwszej kwarty zdecydowanie na korzyść poznanianek (9:23)

Druga kwarta na remisie (16:16) przy 64% skuteczności pruszkowianek i 42% zawodniczek Pomarańczarni. Ale wysoka przewaga została utrzymana, a w 3 i 4 kwarcie nawet powiększona o kolejne 11 oczek. Gospodynie często nie potrafiły znaleźć sposobu na powstrzymanie Pomarańczowej siły i faulowały, a Muksiary doskonale radziły sobie na linii rzutów wolnych. Trafiły 22 z 27 prób.

Jak powiedział po meczu trener Pomarańczarni Maciej Brodziński “dziewczyny zagrały naprawdę niezłe zawody”

08-04-2017 18:00

Panattoni Europe Lider Pruszków - POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań 54:79
(9:23, 16:16, 15:22, 14:18)

Patrycja Klatt 12, Karolina Olszewska 12, Żaneta Durak 13, Katarzyna Bednarczyk 16, Anita Szemraj 3, Iwona Szarzyńska 10, Barbara Miśkiewicz 11, Paulina Pilichowska 2

Półfinał

Spotkanie półfinałowe podopieczne Macieja Brodzińskiego rozegrają ze zwycięzcą starcia pomiędzy Enea AZS Poznań, a SMS PZKosz Łomianki.
Obie drużyny spotkały się już w fazie play-off dwukrotnie. Za pierwszym razem górą był zespół z Łomianek 62:51, za drugim tryumfował zespół z Poznania 63:34.

O tym kto przejdzie do kolejnej rundy zadecyduje ostatnie spotkanie, które zostanie rozegrane w środę 12.04 w Łomiankach.