POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań nie powalczy w finale 1 ligi kobiet

29 kwietnia 2017

Zawodniczki POMARAŃCZARNI MUKS Poznań na drugi mecz półfinałowy z SMS PZKOSZ Łomianki jechały zmobilizowane i z chęcią pokazania dobrej koszykówki.

Niestety początek środowego (26.04.2017) spotkania nie był dla poznanianek pomyślny. W pierwszej kwarcie uległy rywalkom aż 8:19. Co prawda na “dzień dobry” Iwona Szarzyńska i Katarzyna Bednarczyk trafiły dwie trójki i gdy wydawało się, że jest to dobry znak, niespodziewanie nastąpiła indolencja rzutowa. Do końca 1 kwarty nasze zawodniczki z gry nie zdobyły już żadnych punktów, jedynie w ostatnich sekundach faulowana Kasia Bednarczyk dorzuciła 2 oczka z osobistych. 18% skuteczność to zbyt mało na dobrze dysponowaną młodzież z Łomianek.

W połowie drugiej kwarty udało się zniwelować stratę do 4 punktów, jednak końcówka tej odsłony spotkania znów należała do dziewcząt z Łomianek, które schodząc na przerwę miały już 15 punktową przewagę.

Za mozolne odrabianie strat zawodniczki POMARAŃCZARNI wzięły się dopiero w drugiej połowie spotkania. Wygrały 3 kwartę 17:11, choć niepotrzebnie pozwoliły przeciwniczkom na rzut za 3 punkty w ostatnich sekundach tej kwarty.

Pierwsze 3 minuty ostatniej części spotkania bez punktów z obu stron. A następnie Muksiary rozpoczęły szalony pościg. Na 1:25 do końca po celnej trójce, najskuteczniejszej w naszym zespole Kasi Bednarczyk, udało się dogonić rywalki i przewaga SMS PZKosz wynosiła tylko jeden punkt. Niestety niecelne rzuty poznanianek w końcówce oraz faule taktyczne, które wykorzystały zawodniczki z Łomianek punktując z linii rzutów osobistych, spowodowały, że to reprezentantki kraju w różnych kategoriach młodzieżowych, skupione w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach, cieszyły się po końcowej syrenie z awansu do finału fazy play-off 1 ligi kobiet.

SMS PZKOSZ Łomianki – MUKS Poznań 61:56 (19:8, 23:17, 11:17, 8:14)
Bednarczyk 17 (3×3, 11 zbiórek, 5 bloków), Klatt 10 (2×3), Durak 9, Miśkiewicz 8, Szarzyńska 5, Szemraj 4, Olszewska 3 (1)

Miasto Poznań Społem PoznańQuayLOMSUsługi transportowe PoznańPomarańczarnia CafebbraunLoboWSSDrukarki PoznańUrząd MarszałkowskiProton - Stroje sportoweBar Marco PoznańBudowa obiektów przemysłowychAgencja SimArt