Krakowianki bliżej podium

7 maja 2017

W sobotę 06.05.2017 koszykarki POMARAŃCZARNI MUKS Poznań udały się do Krakowa, by rozegrać pierwszy mecz o brąz z zespołem AZS Politechnika Korona Kraków.

Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego w rundzie zasadniczej dwukrotnie pokonały krakowianki, ale tym razem jechały osłabione brakiem w składzie podstawowej środkowej Basi Miśkiewicz.

Pierwsza odsłona spotkania była wyrównana. Co prawda 3 faule na swoim koncie zanotowała nasza kapitan Iwona Szarzyńska i zagrała w tej części meczu tylko 3 minuty. Ale nic nie zapowiadało tak słabej skuteczności poznanianek w drugiej kwarcie (w całym spotkaniu na poziomie 29%), w której nasze dziewczyny od 7 minuty nie zdobyły żadnego punktu, w wyniku czego zawodniczki z Krakowa zbudowały 13 punktową przewagę.

Chwila oddechu w przerwie i znów Muksiary grają punkt za punkt, jednak dobrze dysponowane gospodynie nie pozwalają na odrobienie strat.

W ostatnich 10 minutach, grający w zasadzie 6 zawodniczkami, zespół POMARAŃCZARNI niestety nie nawiązuje walki i, podobnie jak w drugiej kwarcie, wysoko przegrywa.

Krakowianki przyjadą zatem do Poznania z całkiem sporą zaliczką punktową (29), ale wiemy że w sporcie wszystko jest możliwe. Oczywiście pod pewnymi warunkami – musi zadziałać atak, musi być mocna obrona, trzeba realizować założenia trenerskie i trzeba mieć trochę szczęścia. Jednym słowem musi być to wszystko czego zabrakło w Grodzie Kraka !!!

AZS Politechnika Korona Kraków – POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań 81:52 (17:16, 21:9, 22:19, 21:8)
Durak 15 (1×3), Olszewska 13, Bednarczyk 11 (3×3), Szarzyńska 6, Szemraj 5 (9 zbiórek), Pilichowska 2, Klatt, Kowalewska, Policha