Podsumowanie sezonu 2016/2017

Podsumowanie sezonu 2016/2017

25 czerwca 2017

Sezon 2016/2017 oficjalnie został zakończony. 10 drużyn MUKS Poznań rywalizowało w 9 ligach, rozgrywane były również muksowe ligi szkolne.

1 Liga Kobiet – POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań

DSC_0226

Zespół zbudowany przez trenera Macieja Brodzińskiego w zasadzie na wychowankach i zawodniczkach, które od najmłodszych lat trenowały pod okiem naszych trenerów, w rozgrywkach 1 ligi kobiet zajął bardzo wysokie 4 miejsce.

Najlepszy strzelec naszej drużynyŻANETA DURAK
śrd 6 pkt/mecz (6 miejsce w całych rozgrywkach). Żana uplasowała się na drugim miejscu w rozgrywkach jeśli chodzi o skuteczność rzutów za 3 pkt – 35,9%

Najwięcej celnych rzutów za 3 pktPATRYCJA KLATT
48 celnych rzutów (7 miejsce w całych rozgrywkach) ze skutecznością 34,8% (3 miejsce w rozgrywkach)

Najskuteczniejsza na linii rzutów wolnychIWONA SZARZYŃSKA
85,9% (3 miejsce w całych rozgrywkach)

Najlepiej zbierającaKATARZYNA BEDNARCZYK
śrd 10,4 zbiórki/mecz (4 miejsce w całych rozgrywkach)

Najlepiej asystującaKATARZYNA BEDNARCZYK
śrd 3,9 asysty/mecz

Najlepiej przechwytującąKAROLINA OLSZEWSKA
śrd 2,5 przechwytu/mecz

Najlepiej blokującaKATARZYNA BEDNARCZYK
śrd 1,8 bloku/mecz (2 miejsce w całych rozgrywkach)

Liga Juniorek Starszych U22

juniorka starsza U-22 MUKS Poznań

Zawodniczki trenera Macieja Brodzińskiego, grając w zasadzie składem juniorskim, zostały MISTRZEM WIELKOPOLSKI i z pierwszego miejsca awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W ćwierćfinale, którego byliśmy gospodarzem, zmierzyliśmy się z TS Wisła Can-Pack Kraków i UKS SMS Łódź. Oba spotkania nasze zawodniczki wygrały i znalazły się w półfinałach. Niestety wszystkie trzy mecze półfinałowe z zespołami Huragan Wołomin, KS Basket 25 Bydgoszcz i KS Wichoś Jelenia Góra zakończyły się przegraną i nie udało się awansować naszemu młodemu zespołowi do finału…

Statystyki w rozgrywkach centralnych:

Najlepszy strzelec naszej drużynyPATRYCJA KLATT
86 punktów, średnia na mecz – 21,5 (średnia daje 1 miejsce w całych rozgrywkach)

Najwięcej celnych rzutów za 3 pktPATRYCJA KLATT
12 celnych rzutów ze skutecznością 3O,8%

Najskuteczniejsza na linii rzutów wolnychPATRYCJA KLATT
76,9%

Najlepiej zbierającaPAULINA PILICHOWSKA
śrd 7,6 zbiórki/mecz

Najlepiej asystującaKAROLINA OLSZEWSKA
śrd 5,6 asysty/mecz (3 miejsce w całych rozgrywkach)

Najlepiej przechwytującaMAGDALENA KOWALEWSKA
śrd 3,8 przechwytu/mecz (7 miejsce w całych rozgrywkach)

Najlepiej blokującaMAGDALENA KOWALEWSKA
śrd 1,8 bloku/mecz (9 miejsce w całych rozgrywkach)

Liga Juniorek U18

DSC_0104

W wielkopolskiej lidze juniorek rywalizowało 7 zespołów. Nasze zawodniczki, pod wodzą trenera Łukasza Ulchurskiego, z bilansem 8 zwycięstw i 4 porażek z 3 miejsca w lidze awansowały do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W ćwierćfinale, którego byliśmy gospodarzem, zmierzyliśmy się z zespołami MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław, KS Basket 25 Bydgoszcz i PTK Lumi Pabianice. Niestety z bilansem 1 zwycięstwa i 2 porażek zakończyliśmy zmagania na 3 miejscu i nie awansowaliśmy do półfinałów Mistrzostw Polski.

Statystyki w rozgrywkach centralnych:

Najlepszy strzelec naszej drużynyJULIA PERŁA
37 punktów, średnia na mecz 12,33

Najwięcej celnych rzutów za 3 pktJULIA PERŁA
6 celnych rzutów ze skutecznością 66,7% (skuteczność daje 1 miejsce w całych rozgrywkach)

Najskuteczniejsza na linii rzutów wolnychWIKTORIA STRZELCZYK
66,7%

Najlepiej zbierającaALICJA JÓŹWIAK
śrd 7,7 zbiórki/mecz

Najlepiej asystującaMAGDALENA KOWALEWSKA
śrd 3 asysty/mecz

Najlepiej przechwytującaPATRYCJA OLEJNIK
śrd 1,67 przechwytu/mecz

Najlepiej blokującaMAGDALENA KOWALEWSKA
śrd 1,67 bloku/mecz

Liga Kadetek A i B

DSC_0108

W lidze Kadetek A rywalizowało 6 zespołów (w tym jeden PK). MUKS Poznań prowadzony przez trenera Jacka Jóźwiaka z bilansem 4 zwycięstw i 4 porażek (tabela bez PK) zdobywa 12 pkt. Niestety z uwagi na gorszy bilans bezpośrednich spotkań wyprzedza nas KORMORAN SIERAKÓW, a my zajmuje w lidze 4 miejsce i niestety nie awansujemy do dalszych rozgrywek.

W lidze Kadetek B do rywalizacji o tytuł Mistrza Wielkopolski przystąpiło 9 zespołów. Nasze kadetki prowadzone przez trenera Przemysława Milewskiego z bilansem 14 zwycięstw i 2 porażek zajmują 2 miejsce, a że walka o mistrzostwo była wyrównana niech świadczy fakt, że pomiędzy trzema pierwszymi zespołami były tylko jednopunktowe różnice.

Liga Młodziczek Starszych U14

DSC_0114

W lidze Młodziczek Starszych rywalizowało 9 zespołów (w tym jeden PK). MUKS Poznań prowadzony przez trenera Tomasza Semmlera z bilansem 11 zwycięstw i 3 porażek dzięki lepszemu bilansowi spotkań bezpośrednich z 2 miejsca awansuje do rozgrywek strefowych. W rozgrywkach strefowych odnosimy 3 zwycięstwa i 1 porażkę, a dzięki temu utrzymujemy 2 pozycję i awansujemy do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Na turniej ćwierćfinałowy nasze Młodziczki musiały udać się, aż do Przemyśla. W starciu z zespołami Basket GO Przemyśl, KS Pogoń Ruda Śląska, Alles Basket Głowno były bezkonkurencyjne i z 1 miejsca awansowały do półfinału. Grupa półfinałowa była bardzo wyrównana. O tym, kto z trójki MUKS Piaseczno, MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław, MUKS Poznań awansuje do najlepszych 8 zespołów w Polsce zadecydowała mała tabela i niestety na półfinale nasze Młodziczki zakończyły zmagania w rozgrywkach centralnych.

Statystyki w rozgrywkach centralnych:

Najlepszy strzelec naszej drużynyWIKTORIA PIOTROWSKA
82 punkty, średnia na mecz 13,67

Najwięcej celnych rzutów za 3 pktMARTA MASŁOWSKA
5 celnych rzutów ze skutecznością 33,3% (skuteczność daje 3 miejsce w całych rozgrywkach)

Najskuteczniejsza na linii rzutów wolnychJULIA KUJAWA
53,8%

Najlepiej zbierającaJAGODA WIECZOREK
śrd 7,67 zbiórki/mecz

Najlepiej asystującaMARTA MASŁOWSKA
śrd 3,2 asysty/mecz

Najlepiej przechwytującaNICOLE GRYZIŃSKA
śrd 4 przechwyty/mecz

Najlepiej blokującaJAGODA WIECZOREK
śrd 1,17 bloku/mecz

Liga Młodziczek Młodszych U13

DSC_0111 DSC_011619275180_1780287635321606_2963883290176173256_n

W lidze Młodziczek Młodszych rywalizowały 24 zespoły. MUKS reprezentowany był, aż przez 3!
MUKS I trenerki Katarzyny Czuk rundę zasadniczą zakończył na pierwszym miejscu w grupie B odnosząc 10 zwycięstw i pewnie awansował do grupy mistrzowskiej. MUKS Kórnik trenerki Małgorzaty Dudki i MUKS II trenerki Aleksandry Semmler trafiły w rundzie zasadniczej do tej samej grupy. MUKS II z bilansem 8 zwycięstw i 2 porażek awansował z pierwszego miejsca w grupie C do grupy mistrzowskiej, a MUKS Kórnik zajmując 3 miejsca w swojej grupie w etapie II powalczyć musiał o miejsca 7-12.
Bezapelacyjnie zasłużenie tytuł MISTRZA WIELKOPOLSKI zdobyły Młodziczki Młodsze MUKS I, które w całych rozgrywkach nie przegrały żadnego meczu (bilans 20-0). Na wysokim 3 miejscu uplasowały się Młodziczki Młodsze MUKS II, które decydującą fazę rozgrywek zakończyły z bilansem 5-5. MUKS Kórnik natomiast okazał się najlepszy wśród zespołów walczących o miejsca 7-12.

Liga Minikoszykówki rocznik 2005 i 2006

DSC_0119 DSC_0116

Do rozgrywek w lidze minikoszykówki rocznika 2005 zgłosiły się 24 zespoły z województw wielkopolskiego i dolnośląskiego. Nas reprezentowały 2 – MUKS Poznań trenera Kamila Słowika i MUKS Kórnik trenerki Małgorzaty Dudki. Spotkania odbywały się w formie turniejów na których każdy zespół rozgrywał po 2 mecze. Najpierw rozgrywki grupowe, następnie półfinały i finały.
Nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze o czym świadczą zajęte miejsca – III miejsce MUKS Poznań i V miejsce MUKS Kórnik

Do rozgrywek minikoszykówki rocznika 2006 zgłosiły 23 zespoły. MUKS reprezentowany był przez MUKS Poznań trenera Kamila Słowika i MUKS Kórnik trenerki Małgorzaty Dudki. Rozstrzygnięcia w tej lidze zapadną dopiero we wrześniu.

Poznańskie Centra Sportu – LIGA MUKS

DSCF1888 DSCF1865

DSCF1853 DSCF1850

DSCF1838

W ramach MUKS ligi Poznańskich Centrów Sportu mecze rozgrywały drużyny szkolne złożone z uczennic klas V i młodsze, które reprezentowały poznańskie szkoły podstawowe nr 7, nr 18, nr 19, nr 51, nr 59, nr 66, nr 78 oraz Szkołę Podstawową nr 1 z Kórnika.

W MUKS lidze klas V triumfowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 51.


Sponsorzy

Pomarańczarnia - najlepszy kantor internetowy Miasto Poznań Usługi transportowe PoznańSpołem PoznańAgencja SimArtProton - Stroje sportoweLoboBar Marco PoznańRehasport - Ortopedia, diagnostyka, rehabilitacjaKawa Pavin
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański koszykowkakobiet.pl

Obserwuj Nas!


Partnerzy


pzkosz

Kontakt


Klub


ul. Wyspiańskiego 33/21, 60-751 Poznań
tel. 61-8665152, biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Chwiałkowskiego 34, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2018