W dniach 25.06 – 06.07.2017 w Koszalinie odbywała się kolejna – już XV – edycja festiwalu minikoszykówki “WIELKA PRZYGODA Z KOSZYKÓWKĄ Koszalin 2017”, której organizatorem jest MKKS Żak Koszalin. Jest to największa w Polsce impreza dla młodych adeptów koszykówki. W tym roku do Koszalina przybyło 38 zespołów z całego kraju wraz z trenerami i opiekunami – łącznie blisko 600 osób.

MUKS Poznań Sztab szkoleniowy: Kamil Słowik i Artur Sitek
Skład: Burzyńska Aleksandra, Frąckowiak Zuzanna, Godawa Weronika, Ignerska Kornelia, Jałocha Michalina, Kamińska Alicja, Kasztelan Kornelia, Kuffel Paulina, Napierała Bianka, Owczarzak Anastazja, Przybylska Zofia, Rucińska Katarzyna, Sitek Maja, Strączkowska Zofia

MUKS Kórnik Sztab szkoleniowy: Małgorzata Dudka i Marcin Wypychowski
Skład: Bladocha Weronika, Grząślewicz Augustyna, Grząślewicz Klementyna, Jakubczak Dominika, Kapusta Alicja, Kupczyk Martyna, Kostka Weronika, Krzyżkowiak Zuzanna, Majchrzak Marianna, Pyrzowska Maria, Stańczewska Karolina, Tomczak Agata

Trzeba przyznać, że Muksiary zaprezentowały się bardzo dobrze i były chwalone za swoje umiejętności, które pokazały w meczach i konkursach indywidualnych.

? W finale konkursu rzutów osobistych jedyna nasza reprezentantka Klementyna Grząślewicz zajęła 3. miejsce!

? W finale Skills Challenge mieliśmy aż 4 zawodniczki – Klementyna Grząślewicz i Dominka Jakubczak MUKS Kórnik oraz Ola Burzyńska i Michalina Jałocha MUKS Poznań, ale wszystkie straciły piłkę w koźle i niestety nie mieliśmy nikogo na podium.

? W finale CYFEREK, czyli konkursie rzutów z 5 pozycji z czterech naszych reprezentantek dwie znalazły się na podium: 1. miejsce Klementyna Grząślewicz, a 3. miejsce Maja Sitek (w finale wystąpiły również Bianka Napierała i Anastazja Owczarzak)

? Do finału turnieju trójek mieszanych MIX 3 awansowały dwie drużyny w składach których znalazły się Muksiary. 1. miejsce zajęły “Lamorożce” w których grała Zosia Strączkowska, a 2. miejsce zajęły “Asy” w składzie których zagrały Weroniką Bladocha i Kasia Rucińska.

Na zakończenie odbył się Mecz Gwiazd, w którym wystąpiły aż 4 nasze zawodniczki, w drużynie SZAREJ zagrały: Zosia Przybylska i Klementyna Grząślewicz, a w drużynie BIAŁO-CZERWONEJ zagrały: Anastazja Owczarzak i Weronika Bladocha. Nasz trener Kamil Słowik został wyróżniony i został powołany do prowadzenia drużyny Biało-czerwonej.
Zwyciężył zespół Szary w którym najwięcej punktów rzuciła Zosia Przybylska trafiając 2 razy za 3 punkty i 3 razy z półdystansu.

Wszystko co dobre niestety kiedyś się kończy, ale pozostają wspomnienia i nabyte znajomości !!!

Miasto Poznań Usługi transportowe PoznańPomarańczarnia CafeWSSDrukarki PoznańSpołem PoznańbbraunQuayBudowa obiektów przemysłowychLOMSBar Marco PoznańAgencja SimArtLoboUrząd MarszałkowskiProton - Stroje sportowe