Podium w Bydgoszczy

18 września 2017

W dniach 15-17 września 2017 roku w Bydgoszczy odbyła się druga część IX Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W ten weekend walczyły koszykarki w kategoriach Młodziczek Młodszych (2005) i Żaczek (2006).

Srebrne Młodziczki Młodsze

Zespół trenerki Aleksandry Semmler w składzie: Liwia Cabańska, Zuzanna Frąckowiak, Kornelia Ignerska, Michalina Jałocha, Kornelia Kasztelan, Bianka Napierała, Anastazja Owczarzak, Zosia Przybylska, Martyna Ratajczak, Kasia Rucińska, Maja Sitek, Zosia Strączkowska, rozegrał 5 spotkań i z bilansem 4 wygranych awansował do finału.
Podobnie jak rok temu w finale obok naszych Muksiar (w trochę zmienionym składzie osobowym, bowiem doszły do zespołu dziewczęta z rocznika 2006), znalazły się koszykarki z Żyrardowa. W zeszłym roku to my święciliśmy triumfy, w tym, górą były żyrardowianki. Wszystkie nasze zawodniczki zasługują na bardzo dużą pochwałę za walkę i serce pozostawione na boisku.
Trenerka Ola bardzo dziękuje organizatorom za wspaniałe przyjęcie, swojemu kierownikowi Arturowi za udzielone wsparcie, a najwierniejszym kibicom (rodzicom naszych koszykarek) za głośny, sportowy doping.

5 miejsce naszych Żaczków

W rozgrywkach rocznika 2006 wzięło udział 16 zespołów podzielonych na 4 grupy.
Żaczki trenera Kamila Słowika, w składzie: Kamila Słowika w składzie: Gabriela Antkowiak, Weronika Bladocha, Ola Dłużyk, Basia Kędziora, Nicole Krakowska, Martyna Kupczyk, Zuzia Krzyżkowiak, Melania Lasek, Wiktoria Płosaj, Kasia Smolarkiewicz, Oliwia Zgarda znalazły się w grupie z zespołami z Wejherowa, Bydgoszczy i Gorzowa Wielkopolskiego.
W pierwszym meczu Muksiary zmierzyły się z drużyną gospodarzy turnieju. Kórniczanki grały na słabej koncentracji, ospale w obronie, pozwalając na swobodne prowadzenie piłki rywalkom. W ataku z kolei nie mogły wykończyć kilku prostych sytuacji. W czwartej kwarcie musiały odrabiać wynik i na minutę przed końcem udało się wyrównać stan meczu na 26:26. Ostatnia minuta to seria błędów i strat po obu stronach. Rzuty osobiste dla gospodarzy w ostatnich sekundach za faul niesportowy na połowie przeciwnika zadecydowały o zwycięstwie zespołu z Bydgoszczy. Porażka w tym meczu spowodowała że naszym dziewczynom pozostała walka maksymalnie o V miejsce.
Drugi mecz dziewczyny potraktowały bardzo poważnie, chciały pokazać że przegrana w pierwszym meczu była niefortunna i bardzo wysoko wygrały z Gorzowem. Każdy kolejny mecz (z Wejherowem, Koszalinem i Nidzicą) to już coraz lepsza gra, przede wszystkim w obronie, mocny nacisk na piłkę i odcinanie pierwszych podań, co pozwalało na grę szybkim atakiem i na zdobywanie łatwych punktów.
Ostatecznie MUKS Kórnik zajął V miejsce, przegrywając tylko jeden mecz z gospodarzem, który pozostał niepokonany do samego końca i wygrał cały turniej.

MUKS Kórnik – MUKS Bydgoszcz 26:27
MUKS Kórnik – ENEA AZS AJP I Gorzów Wlkp. 101:27
MUKS Kórnik – UKS Ósemka Wejherowo 48:40
MUKS Kórnik – KSKK Koszalin 50:34