Nieudany wyjazd do Leszna

2 października 2017

Nie udał się naszemu pierwszoligowemu zespołowi POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań inauguracyjny mecz sezonu 2017/2018, który rozegrany został 01.10.2017 roku w Lesznie z tamtejszą TĘCZĄ.

Przebieg meczu

Początek spotkania to w zasadzie kosz za kosz. Co prawda w 7 minucie meczu nasze zawodniczki miały już 8 punktową przewagę, jednak leszczynianki zdołały ją zniwelować do zaledwie 1 oczka. Druga kwarta na remisie.

Po przerwie poznanianki nieco przyspieszyły i dzięki temu dominowały w tej części spotkania budując sobie 9 punktową zaliczkę na ostatnia kwartę. Niestety okazała się ona niewystarczająca.

W ostatniej odsłonie spotkania coś się zacięło i Muksiary przez 9 minut zdobywają tylko 4 punkty, a zawodniczki Tęczy, za sprawą Igy Walentowskiej, która w najważniejszym momencie 3 razy trafiła zza łuku 6,75 na 60 sekund do końca spotkania wychodzą na prowadzenie i mimo walki naszych dziewczyn do ostatniego gwizdka nie udaje się z Leszna wywieźć zwycięstwa.

Wypowiedzi pomeczowe

Po meczu trener poznanianek Maciej Brodziński powiedział: “Dobry początek meczu i realizacja założeń. W decydującym momencie meczu zabrakło gry zespołowej w ataku i dzielenia się piłką. Pomimo problemów ze skutecznością i przegraną walką na tablicach byliśmy w grze do końca meczu. Jako zespół walczyliśmy do ostatnich sekund, co pokazuje charakter naszych zawodniczek.”

W podobnym tonie wypowiedziała się kapitan Pomarańczek Iwona Szarzyńska, która nie ukrywała sportowej złości po przegranej: “Szkoda, że nie udało się wygrać meczu inaugurującego, pierwsze spotkanie jest zawsze wielką niewiadomą. Mimo wielu błędów i słabej skuteczności byłyśmy “w grze” do ostatniej sekundy. Taka porażka boli, ale jak najszybciej musimy o niej zapomnieć. Zaczynamy nowy tydzień, czeka nas bardzo ważny mecz z Głuchołazami. Jesteśmy młodym, walecznym i pracowitym zespołem, musimy wyciągnąć wnioski po porażce i zrobić wszystko by wygrywać w kolejnych spotkaniach.”

TĘCZA LESZNO – MUKS POZNAŃ 55:54 (15:16, 10:10, 8:16, 22:12)
Szarzyńska 11, Wdowiuk 10, Klatt 9 (2×3), Ratajczak 8 (9 zbiórek), Olszewska 6, Papiernik 4, Pisera 4, Woźniak 2, Siemienas.

Miasto Poznań Bar Marco PoznańSpołem PoznańQuayProton - Stroje sportoweUrząd MarszałkowskiBudowa obiektów przemysłowychLOMSLoboAgencja SimArtPomarańczarnia CafeDrukarki PoznańUsługi transportowe PoznańWSSbbraun