Emocje z dogrywką!

8 października 2017

Sobotnie spotkanie (07.10.2017) Pomarańczarni MUKS Poznań (która w rozgrywkach ligowych wspierana jest również dotacją Miasta Poznania) i MUKS Chrobry Basket Głuchołazy było inauguracją pierwszej ligi koszykówki kobiet w Poznaniu.

Przed meczem trudno było w roli faworyta wskazać zawodniczki z Poznania, gdyż Basketki mają zdecydowanie bardziej doświadczony skład, a w zespole Trenera Macieja Brodzińskiego postawiono na młodość i pojawiło się w nim wiele nowych twarzy, w porównaniu z poprzednim sezonem.

Słaby początek

Mecz rozpoczął się od szybkiego objęcia prowadzenia przez zespół przyjezdny przy niemocy poznanianek, które nie mogły się odnaleźć na parkiecie. Duża liczba strat oraz kiepska skuteczność, dały zespołowi z Głuchołaz niezły początek. Pomarańczarni udało się zniwelować straty dopiero pod koniec tej odsłony spotkania. Dzięki dobrej grze w obronie i przełamaniu postawy z początku pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem Gości 18:19. Przebieg drugiej kwarty był bardzo zbliżony. Najpierw słaba gra MUKS, potem nadrabianie strat i zespoły schodziły na przerwę z wynikiem 32:35 dla przyjezdnych.

Lepsza druga połowa

Po zmianie stron Pomarańczarnia zaczęła odzyskiwać kontrolę nad przebiegiem gry. Nadal była to gra punkt za punkt, ale tym razem to zespół Gości musiał nadrabiać. Poznanianki miały spore kłopoty w grze pod koszem, gdzie nie potrafiły zatrzymać dobrze dysponowanej tego dnia Martyny Stelmach, na szczęście znaczna poprawa skuteczności na obwodzie spowodowała, że wynik wyglądał coraz lepiej. Gorąco zrobiło się w końcówce 4 kwarty, kiedy to znowu zobaczyliśmy nieskuteczność i brak skupienia w ataku, który przyniósł niepotrzebne straty w bardzo ważnym momencie. W końcowych minutach spotkania skutecznością popisała się najpierw kapitan Iwona Szarzyńska, a później, wchodząca z ławki w ostatnich sekundach czwartej kwarty, Patrycja Klatt, która najpierw celnie trafiła za 3 pkt, a chwilę potem zachowała zimną krew i wykorzystała dwa rzuty osobiste doprowadzając do remisu 73:73 i dogrywki.

W dogrywce nie było mowy o poddaniu meczu, jej głównymi bohaterkami były wspomniane wcześniej zawodniczki, które jako jedyne w naszym zespole punktowały w tych dodatkowych 5 minutach spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 81:77 i był pierwszym zwycięstwem Pomarańczarni w tym sezonie.

Nasz młody zespół otrzymał zasłużone brawa od licznie zgromadzonych kibiców – na trybunach można było zobaczyć między innymi byłe zawodniczki MUKS Poznań – Aleksandrę Semmler, Basię Miśkiewicz, Magdę Koperwas, czy Martę Nowicką 🙂

Dodatkowe atrakcje

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów za 3 punkty. I jak na mecz koszykówki kobiet przystało wzięła w nim udział płeć piękna, ale to dlatego, że najszybciej dziewczyny się zgłosiły 🙂 Każda z uczestniczek konkursu miała do wykonania po 3 rzuty zza linii 6,75 m. Zwyciężczyni konkursu otrzymała nagrodę ufundowaną przez naszego sponsora MARKET LOBO SP. Z O.O. (www.lobo.pl), a pozostałe uczestniczki – szaliki klubowe.

Po zakończeniu meczu najskuteczniejsze zawodniczki spotkania otrzymały upominki, oczywiście ufundowane przez naszego sponsora MARKET LOBO SP. Z O.O., a trafiły one do rąk, Martyny Stelmach z MUKS Chrobry Basket Głuchołazy i kapitan Pomarańczarni MUKS Poznań Iwony Szarzyńskiej.

Wynik meczu

POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań – MUKS BASKET CHROBRY Głuchołazy 81:77 (18:19, 14:16, 19:14, 22:24, dogrywka 8:4)
Szarzyńska 27 (3×3, 7 zbiórek), Klatt 17 (3×3), Papiernik 11, Woźniak 10 (2×3), Pilichowska 5, Wdowiuk 5, Pisera 4, Olszewska 2, Ratajczak.

Miasto Poznań Społem PoznańWSSPomarańczarnia CafeBudowa obiektów przemysłowychProton - Stroje sportoweDrukarki PoznańLoboUrząd MarszałkowskiLOMSbbraunBar Marco PoznańUsługi transportowe PoznańAgencja SimArtQuay