Wygrana z ŁKS w 1. lidze

30 października 2017

W sobotę 28 października Pomarańczarnia MUKS Poznań podejmowała sąsiedni w tabeli ŁKS SMS Łódź. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie i taki właśnie był. Podopieczne Macieja Brodzińskiego kontrolowały spotkanie niemal przez 40 minut.

Obiecujący początek

Początek pierwszej kwarty był bardzo wyrównany, ale przewaga gospodyń z minuty na minutę była coraz większa. Ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 25:19. Największy udział w wyniku miała kapitan poznańskiego zespołu Iwona Szarzyńska za sprawą 3 celnych rzutów za 3 punkty, ale właściwie każda zawodniczka, która pojawiła się na placu w pierwszych 10 minutach spełniała pokładane w niej oczekiwania. Druga kwarta była kontynuacją dobrej gry, a różnica w wyniku systematycznie rosła na korzyść naszej drużyny.

Tradycyjnie już w przerwie meczu odbył się konkurs rzutowy dla naszych kibiców, a liczba uczestników mała nie była. Udział w konkursie wzięła m.in. zawodniczka ekstraklasy, będąca naszą wychowanką, Alicja Szloser oraz liczna grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stęszewie. Zwyciężczyni konkursu otrzymała nagrodę ufundowaną przez naszego sponsora sklep internetowy lobo.pl

Druga połowa

Trzecia i czwarta kwarta nie wyglądały już tak dobrze jak początek spotkania. Wynikało to jednak z przemyślanej strategii trenera Macieja Brodzińskiego, który dał pograć zawodniczkom z drugiej piątki. Momentami wydawało się, że mecz wymyka się poznaniankom spod kontroli jednak szybka reakcja trenera zawsze przynosiła oczekiwaną poprawę. Takiego komfortu nie miał szkoleniowiec drużyny przeciwnej. Trener Elżbieta Nowak powierzyła ciężar gry przez całe spotkanie pierwszej piątce, co w końcowej fazie spotkania zakończyło się opuszczeniem placu gry przez kluczową środkową Patrycję Jastrzębską z powodu 5 przewinień. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 19:20 a czwarta 22:21.

Mecz na styku dawał nie tylko bardzo cenne doświadczenie dla zawodniczek z mniejszym stażem, ale również sporą dozę emocji dla bardzo licznie zgromadzonych w Poznaniu kibiców. Na trybunach można było zobaczyć reprezentantki Polski U20, grające obecnie w drużynach ekstraklasy kobietAlicję Szloser, Klaudię Niedźwiedzką, Martę Nowicką, czy Julię Niemojewską oraz radną Lidię Dudziak, która wraz z wnukami dzielnie dopingowała nasz zespół.

Ostateczny wynik 86:77 był zasłużony dla jednej i drugiej drużyny. W zespole z Poznania trudno jednoznacznie wyróżnić konkretną zawodniczkę. Każda z nich starała się realizować pokładane oczekiwania. Nie zawiodły Iwona Szarzyńska oraz Patrycja Klatt, które razem tylko zza linii rzutów za 3 punkty zdobyły 21 punktów. Warto wspomnieć o dobrym występie Magdaleny Pisery, która mimo stosunkowo niewielkiej ilości minut na boisku udowodniła, że jest istotnym wsparciem naszej drużyny w tym sezonie, oraz o przebudzeniu naszej podkoszowej Magdaleny Ratajczak, która zagrała naprawdę dobre zawody.

Wyróżnienia indywidualne

Po zakończeniu spotkania dwie wyróżnione przez trenerów zawodniczki otrzymały upominki, które ufundował nasz sponsor sklep internetowy lobo.pl.

Z drużyny gości wyróżniona została rozgrywająca Monika Skrzecz, w drużynie POMARAŃCZARNI natomiast, wspomniana wcześniej, środkowa Magdalena Ratajczak.

POMARAŃCZARNIA MUKS Poznań – ŁKS SMS Łódź 86:77 (25:19, 20:17, 19:20, 22:21)
Szarzyńska 22 (3×3), Klatt 18 (4×3), Ratajczak 13, Pisera 9 (1×3), Papiernik 8, Wdowiuk 7, Woźniak 5 (1×3), Kowalewska 2, Siemienas 2, Olszewska (5 asyst), Pilichowska