2 liga walczyła w Szczecinie

5 listopada 2017

W niedzielę 5.11.2017 drugoligowy zespół MUKS Poznań złożony z juniorek i juniorek starszych zmierzył się w Szczecinie z drużyną KK Wilki Morskie, której siłę stanowią zawodniczki mające doświadczenie w ekstraklasie i 1 lidze.

Przez 20 minut młode poznanianki toczyły w zasadzie wyrównany pojedynek i schodziły na przerwę z zaledwie 7 punktową stratą. W 3 kwarcie sprawy w swoje ręce wzięła doświadczona Justyna Szewczak, która oprócz zdobycia 7 punktów, zanotowała parę przechwytów i poprowadziła Wilczyce do wygrania tej odsłony w stosunku 19:4. Ostatnie 10 minut spotkania to już bardziej wyrównana gra, jednak Muksiary nie zdołały zmniejszyć rozmiarów przegranej.

Mimo dobrej obrony, zabrakło skuteczności w ataku. Nasz zespół grał osłabiony brakiem rozgrywającej Julii Michalik, a w 2 kwarcie kontuzji doznała druga z naszych jedynek Patrycja Olejnik.

Mamy jednak nadzieję, ze takie spotkania stanowią doskonałą lekcję koszykówki i z każdym spotkaniem będzie tylko lepiej.

KK Wilki Morskie Szczecin – MUKS Poznań 70:42 (14:9, 20:18, 19:4, 17:11)
Różańska 7, Dubaj 6, Giżyńska 6, Jóźwiak 6, Dulnik 5, Czermak 3, Masłowska 3, Jójka 2, Sendys 2, Strzelczyk 2, Olejnik, Redzimska

Miasto Poznań QuayProton - Stroje sportoweAgencja SimArtUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychWSSSpołem PoznańPomarańczarnia CafebbraunDrukarki PoznańLOMSLoboBar Marco PoznańUrząd Marszałkowski