Widowiskowe derby Poznania

9 listopada 2017

W środę 8.11.2017 na hali Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu odbył się derbowy pojedynek w ramach rozgrywek ligowych juniorek starszych pomiędzy MUKS Poznań, a Enea AZS Poznań.

Mecz mógł się podobać kibicom, gdyż gra była szybka, a szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Niestety pod koniec drugiej kwarty kontuzji nabawiła się nasza podstawowa rozgrywająca Karolina Olszewska i do końca meczu nie wróciła już na boisko. Mimo to walka trwała do końca. Akademiczki w końcówce miały więcej szczęścia i wygrały mecz punktując w ostatniej minucie, a 6 z 8 decydujących punktów zdobyły wychowanki MUKSU obecnie grające w Enei.

MUKS POZNAŃ – Enea AZS Poznań 62:70 (20:19, 13:20, 16:11, 13:20)
Wdowiuk 15 (9 zbiórek), Klatt 12 (3×3), Papiernik 11 (1×3), Siemienas 9 (11 zbiórek), Kowalewska 8, Olszewska 3 (1×3), Pilichowska 2, Dubaj, Woźniak

Miasto Poznań WSSPomarańczarnia CafeSpołem PoznańQuayLOMSBudowa obiektów przemysłowychProton - Stroje sportoweBar Marco PoznańUrząd MarszałkowskiLoboDrukarki PoznańbbraunUsługi transportowe PoznańAgencja SimArt