Kórniczanki grały w turnieju o Puchar Dyrektora SP w Kłecku

20 listopada 2017

W niedzielę 19.11.2017 najmłodsze kórniczanki z IV klasy, wsparte młodszymi koleżankami, wzięły udział w turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kłecku.

W turnieju wzięły udział 4 zespoły: UKS Delfin Kłecko, MUKS Bydgoszcz, UKS Piątka Ostrów Wielkopolski i MUKS Kórnik

UKS Delfin Kłecko – MUKS Kórnik 31:19

W pierwszym meczu nasze podopieczne zmierzyły się z zespołem gospodarzy. Do połowy meczu walka była bardzo wyrównana i na przerwę dziewczęta schodziły z wynikiem 10:10 na tablicy. Niestety po zmianie stron koleżanki z Kłecka bezlitośnie wykorzystały błędy Muksiar i rzuciły 12 punktów z rzędu, co wpłynęło znacząco na końcowy rezultat.

MUKS Bydgoszcz – MUKS Kórnik 21:6

W drugim meczu podejmowaliśmy Bydgoszcz. Od początku jednak było widać, że dziewczyny nie są do końca bojowo nastawione, traciły dużo piłek i słabo broniły co pokazał wynik końcowy.

UKS Piątka Ostrów Wlkp – MUKS Kórnik 29:10

Do trzeciego meczu dziewczęta podchodziły ze spuszczonymi głowami po dwóch przegranych pojedynkach. Gra naszych dziewczyn wyglądała lepiej niż w poprzednim meczu, widać było większe zaangażowanie i chęci gry. Przeciwniczki okazały się jednak bardziej doświadczone i wykorzystywały dobrze swoje okazje. Trzeci raz dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek, tym razem z Ostrowa.

Podsumowania turnieju

Gospodynie okazały się “nie być zbytnio gościnne” i wygrały cały turniej ?

Nasze młode zawodniczki wraz z trenerem Kamilem Słowikiem wracają do pracy z dużym bagażem doświadczeń z turnieju. Przeciwniczki były bardziej ograne od naszych dziewczyn, które miały duży problem z wykorzystywaniem podpowiedzi trenera oraz z poprawianiem własnych błędów. Muksiary grały niepewnie i było to widać w ich grze. Należy wyciągnąć odpowiednie wnioski i pracować nad pewnością siebie i koncentracją w czasie gry.