Przegrana Młodziczek Starszych MUKS Kórnik

18 grudnia 2017

W niedzielę 17.12.2017 Kórniczanki na własnej hali rozegrały ostatni mecz rundy zasadniczej z zespołem UKS Lider Swarzędz.

Mecz był bardzo zacięty, a pierwsza połowa to przede wszystkim świetna gra obronna po obu stronach boiska, o czym świadczy zaskakująco niski wynik po pierwszej połowie meczu zaledwie 12:15 dla drużyny gości. W drugiej połowie meczu drużyna ze Swarzędza dzięki kontratakom, coraz częściej znajdowała drogę do kosza kórniczanek. Z kolei u Muksiar przyzwoita obrona i liczne przechwyty niestety nie przekładały się na punkty z szybkiego ataku.

Najwidoczniejsza w ataku tym razem była Agnieszka Szekiełda, która odpowiadała też w dużej mierze za rozegranie. W obronie dużym zaangażowaniem wykazała się Basia Gorzałczana.

Nasze zawodniczki gościnnie zagrzewała do walki ich pierwsza trenerka, Prezes MUKS Iwona Jabłońska.

MUKS Kórnik – UKS Lider Swarzędz 19:44 (5:11, 7:4, 4:13, 3:16)

Szekiełda 5, Guziana 3, Stańczewska 3, Strzykowska 3, Gorzałczana 2, Szmajdzińska 2, Jakubczak 1, Kapusta, Pyrzowska, Tomczak