Wygrana po dogrywce

18 grudnia 2017

Ogromne emocje sportowe towarzyszyły niedzielnemu (17.12.2017) meczowi 2 ligi, w którym zawodniczki MUKS Poznań trenera Łukasza Ulchurskiego podejmowały team KK Wilki Morskie Szczecin.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami zdecydowanie, bo 28 punktami, wygrały Wilczyce. Zatem to szczecinianki były faworytem tego spotkania.

Nasze dziewczyny jednak dobrze rozpoczęły, między innymi za sprawą Laury Dubaj, która w 1 kwarcie dwa razy trafiła zza łuku 6,75m. Dzięki temu po 10 minutach na tablicy wyników widniał remis (16:16). W drugiej odsłonie coś się jednak zacięło w zespole z Poznania, który przez dobrych 5 minut nie mógł zdobyć punktów, a przewaga Wilków Morskich w pewnym momencie wynosiła nawet 16 oczek.

Na szczęście po przerwie Muksiary zaczęły mocniej bronić, przeprowadziły kilka szybkich ataków, 3 razy trafiły za 3 i zaczęły zmniejszać dystans do rywalek. Na 20 sekund do końca spotkania znowu mamy remis… Poznanianki miały w ostatniej sekundzie rzut na wygraną, ale był on niestety niecelny i tym samym do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było dodatkowe 5 minut.

W dogrywce to nasze dziewczyny przejęły inicjatywę – przechwyty i punkty z kontry Wiktorii Strzelczyk oraz akcja 2 + 1 Karoliny Giżyńskiej w ostatniej minucie spotkania sprawiły, że nasza drugoligowa drużyna mogła cieszyć się z kolejnej wygranej.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Paulina Pilichowska (14), która również uzyskała najlepszy eval (+14). Na tablicach porządziła jak zwykle Alicja Jóźwiak, która miała 10 zbiórek (eval +12). Słowa pochwały należą się naszej rozgrywającej Karolinie Masłowskiej (eval +12), która zanotowała na swoim koncie 7 asyst i 5 przechwytów. Dobrze zagrała również druga z naszych wysokich Monika Ziobro (eval +10).

MUKS Poznań – KK Wilki Morskie Szczecin 67:59 (16:16, 8:20, 16:9, 17:12, d. 10:2)

Pilichowska 14 (7 zbiórek), Strzelczyk 12 (2×3), Dubaj 9 (3×3), Ziobro 9, Dulnik 8, Giżyńska 7, Masłowska 6 (5 przechwytów, 7 asyst), Różańska 2, Jóźwiak (10 zbiórek), Sendys.

Miasto Poznań LOMSBudowa obiektów przemysłowychProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańQuayWSSSpołem PoznańDrukarki PoznańUrząd MarszałkowskiAgencja SimArtbbraunPomarańczarnia CafeLoboBar Marco Poznań