Młodziczki Młodsze z Kórnika wygrywają ostatni mecz rundy zasadniczej

28 stycznia 2018

Kórniczanki w niedzielę 28.01.2018 udały się na mecz do Leszna, gdzie w hali Ćwiczni zmierzyły się z tamtejszą Tęczą.

Spotkanie miało zupełnie inny przebieg niż pierwszy mecz w Kórniku. Atak Muksiar był bardzo nierówny, kórniczanki notowały wiele strat, podejmowały spóźnione decyzje, miały słabą skuteczność, gdyż rzuty oddawały z nieprzygotowanych pozycji. Jedynie naprawdę zaangażowana obrona, która była udziałem wszystkich kórniczanek, pozwalała utrzymywać lekką przewagę. Taki przebieg miały 3 kwarty, po których na tablicy wyników widniała niewielka przewaga na korzyść naszych dziewczyn (31:35).

Dopiero w 4 kwarcie Kórniczanki pokazały na co stać ich atak i zdecydowanie zdominowały boisko, zwiększając przewagę do 13 punktów. Trenerka Małgorzata Dudka pochwaliła dziewczyny przede wszystkim za równą walkę w obronie przez całe spotkanie.

Na zdecydowane wyróżnienie zasługuje Martyna Kupczyk, która była widoczna zarówno w ataku – 14 pkt i 1 asysta, jak i w obronie 1 przechwyt, 1 zbiórka. W obronie bardzo dużym zaangażowaniem wykazały się Agata Tomczak (5 punktów, 3 przechwyty, 2 zbiórki) i Klementyna Grząślewicz (3 punkty, 3 przechwyty, 2 asysty). Dobrze wykorzystały ćwiczony ostatnio rzut z półdystansu Karolina Stańczewska 8 pkt i Nicole Krakowska 4 pkt.

Był to ostatni mecz rundy zasadniczej, którą Młodziczki Młodsze z Kórnika kończą z bilansem 6 zwycięstw i 2 przegranych, co daje 2 miejsce w grupie.

Tęcza Leszno – Muks Kórnik 36:49 (12:13; 10:14; 9:8; 5:14)
Kupczyk 14, Pyrzowska 10 (2 bloki), Stańczewska 8, Tomczak 5 (3 przechwyty), Krakowska 4, Grząślewicz 3 (3 przechwyty), Jakubczak 3, Bladocha 2, Kostka, Krzyżkowiak, Majchrzak, Smolarkiewicz

Zdjęcia z meczu – fot. Natalia Pyrzowska (tutaj)

Miasto Poznań Usługi transportowe PoznańProton - Stroje sportoweSpołem PoznańAgencja SimArtDrukarki PoznańWSSBar Marco PoznańbbraunQuayUrząd MarszałkowskiBudowa obiektów przemysłowychLOMSPomarańczarnia CafeLobo