Wygrana w 2 etapie rozgrywek drugoligowych

1 lutego 2018

W środę 31.01.2018 nasza drugoligowa drużyna udała się do Kątów Wrocławskich na pierwszy mecz 2 etapu rozgrywek z zespołem KKK SKF MAXIMUS.

Mecz rozpoczynamy nerwowo (być może jest to wynikiem długiej podróży) i po pierwszych 10 minutach na prowadzeniu są gospodynie (24:22).

Kolejne minuty już na korzyść naszej młodzieży, która w dwóch kolejnych kwartach zdobywa 57 punktów i wychodzi na 26 pkt prowadzenie. Ostatnie 10 minut ponownie wygrywają zawodniczki Maximusa (20:15), ale to Muksiary wygrywają zdecydowanie całe spotkanie.

W meczu na szczególne wyróżnienie zasługuje Hanna Dulnik, która zdobyła 26 punktów (70% skuteczności) i uzyskała eval +29!

Dwucyfrowym evalem pochwalić się mogą również: najmłodsza w naszym gronie Paulina Hantys +17 (14 punktów i 8 zbiórek), kapitan drużyny Karolina Giżyńska +16 (2×3,15 punktów i 75% skuteczności), rozgrywająca Julia Michalik +16 (8 przechwytów oraz 6 asyst) i środkowa Justyna Różańska +12 (1×3).

Wynik końcowy jak najbardziej zadowalający (pracował na niego cały zespół), ale trener Łukasz Ulchurski zwrócił uwagę na konieczność popracowania nad obroną, gdyż w tym spotkaniu nie funkcjonowała ona tak jak należy.

KKK SKF MAXIMUS Kąty Wrocławskie – MUKS Poznań 73:94 (24:22, 16:31, 13:26, 20:15)
Dulnik 26 (3×3, 8 zbiórek), Giżyńska 15 (2×3), Różańska 15 (1×3), Hantys 14 (8 zbiórek), Michalik 8 (8 przechwytów, 6 asyst), Sendys 6, Jójka 5, Czermak 3, Kaczmarczyk 2, Redzimska

Miasto Poznań Bar Marco PoznańLoboAgencja SimArtUsługi transportowe PoznańDrukarki PoznańbbraunWSSProton - Stroje sportoweUrząd MarszałkowskiQuayPomarańczarnia CafeLOMSSpołem PoznańBudowa obiektów przemysłowych