Awans do turnieju finałowego U22.

5 lutego 2018

W niedzielę zakończyła się półfinałowa faza rozgrywek Mistrzostw Polski koszykówki kobiet do lat 22. Poznanianki w turnieju grupy I w Bydgoszczy zmierzyły się z Wisłą CanPack Politechnika Kraków, ATR Wear Politechnika Gdańska oraz reprezentacją gospodarzy KS 25 Basket.

Emocje na początek turnieju

Pierwsze, piątkowe spotkanie, zapowiadało sporo emocji. Zespół zaplecza lidera ekstraklasy (Wisła CanPack Politechnika Kraków) koszykówki kobiet postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Mimo, iż końcowy wynik (60:78 dla MUKS-u Poznań) na to nie wskazuje, mecz był bardzo zacięty i podopieczne Macieja Brodzińskiego do ostatniego gwizdka nie mogły sobie pozwolić na zwolnienie tempa gry. Poznanianki weszły w spotkanie bardzo dobrze, od pierwszych minut, za sprawą dobrze spisującej się Magdy Kowalewskiej, zyskały prowadzenie. Wygrywały każdą kolejną kwartę, ale było to okupione sporym wysiłkiem. Świadczyć może o tym fakt, iż na placu gry przez całe spotkanie pojawiło się zaledwie 8 zawodniczek. Dobre zawody rozegrała kapitan poznańskiego zespołu Patrycja Klatt zdobywając 17 punktów. Warto również wspomnieć o Karolinie Olszewskiej, która spędziła na parkiecie najwięcej minut i zasłużyła na miano jednocześnie najlepiej zbierającej (12 zbiórek) i asystującej (7 asyst) zawodniczki.

Wisła CanPack Politechnika Kraków – MUKS Poznań 60:78 (16:24,16:20, 14:17, 14:17)

Klatt 17 (3×3), Kowalewska 15 (1×3, 2 bloki), Papiernik 14, Wdowiuk 8, Siemienas 7, Pilichowska 6, Woźniak 6, Olszewska 5 (1×3, 12 zbiórek, 7 asyst)

Sobotnie zwycięstwo

Drugi dzień turnieju to spotkanie z zespołem ATR Wear Politechnika Gdańska, który okazał się najsłabszym w naszej grupie zaliczając 3 porażki. Obraz gry w sobotnim spotkaniu był zdecydowanie bardziej odmienny od pierwszego meczu. Duże prowadzenie pozwoliło trenerowi Maciejowi Brodzińskiemu dać odpocząć podstawowym zawodniczkom do czego kibice poznańskiego zespołu zdążyli już przywyknąć. Trudno jednoznacznie wyróżnić kogoś indywidualnie. Każda z zawodniczek na placu gry starała się spełniać pokładane w niej przez trenera nadzieje. Sam mecz miał dosyć niespotykany przebieg ze względu na spore różnice w wynikach poszczególnych kwart. Pierwszą zdecydowanie wygrały poznanianki, w drugiej pozwoliły przeciwnikowi zdobyć zaledwie 2 punkty, by po chwili, w trzeciej kwarcie przegrać 25:15. Jednak wypracowana przewaga pozwoliła w spokoju dowieźć zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

ATR Wear Politechnika Gdańska – MUKS Poznań 52:91 (14:30, 2:26, 25:15, 11:20)
Klatt 16 (3×3), Kowalewska 16, Siemienas 14, Olszewska 10 (5 asyst, 5 przechwytów), Wdowiuk 10 (6 zbiórek), Masłowska 7 (1×3), Pilichowska 6, Woźniak 5 (1×3), Papiernik 4 (5 asyst), Strzelczyk 3 (1×3), Jóźwiak, Ziobro.

Przegrana z gospodarzem

Ostatni dzień turnieju nie zakończył się po myśli poznanianek. Po pierwszej kwarcie wszystko wskazywało na to, że przebieg tego meczu będzie zbliżony do dwóch poprzednich, po 10 minutach na tablicy widniał wynik 26:15 na korzyść podopiecznych Macieja Brodzińskiego. Później było zdecydowanie gorzej. Dwie kolejne kwarty MUKS zdecydowanie przegrał, w czwartej natomiast zremisował. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 73:79 dla KS Basket 25 i to gospodynie cieszyły się z zajęcia pierwszego miejsca w całym turnieju. “Miałyśmy słabszy mecz. Początek był dobry, ale potem zabrakło celności i przegrałyśmy pod tablicami” kwituje spotkanie kapitan naszego zespołu Patrycja Klatt.

MUKS Poznań – Basket 25 Bydgoszcz 73:79 (26:15, 8:21, 16:20, 23:23)
Wdowiuk 13, Papiernik 12, Woźniak 12 (2×3), Klatt 11 (3×3, 5 asyst), Siemienas 9 (10 zbiórek), Olszewska 5, Dubaj 3 (1×3), Kowalewska 3 (1×3), Pilichowska 2, Ziobro 2, Jóźwiak 1, Masłowska

W turnieju finałowym, oprócz zwycięzców naszej grupy zobaczymy jeszcze zespoły: UKS Huragan Wołomin, MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz, VBW GTK Gdynia, Widzew Łódź, ENEA AZS Poznań oraz Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.