Szczęśliwa wygrana w Brzegu

9 lutego 2018

W czwartek 08.02.2018 w kolejnym meczu w ramach 2 etapu rozgrywek 2 ligi kobiet zawodniczki MUKS Poznań udały się do Brzegu, by zmierzyć się z tamtejszą Stalą.

Muksiary po podróży bardzo ospale weszły w to spotkanie. Co prawda mecz rozpoczęły od trafienia za 3 punkty Julii Michalik (w 1 minucie spotkania), jednak przez kolejne 5 minut punktowały tylko gospodynie i dzięki temu wypracowały sobie 7 punktową przewagę w pierwszej kwarcie meczu.

W drugiej odsłonie spotkania poznanianki zabrały się do odrabiania strat: 2 trafienia zza łuku 6,75 zanotowały Karolina Masłowska i Karolina Giżyńska, a w indywidualnych akcjach zaprezentowała się Hania Dulnik. Dzięki temu po 20 minutach na tablicy wyników pojawił się remis (28:28).

Po przerwie spotkanie zaczęło się w zasadzie od nowa. I znów rozpoczynamy rzutem za 3 punkty, tym razem w wykonaniu Ali Jóźwiak. A kolejną trójkę dorzuca Ola Sendys. Gra poza tym jest bardzo wyrównana, ale to poznanianki wychodzą na niewielkie 3 punktowe prowadzenie.

Czwarta kwarta to gra falami: najpierw do głosu doszły gospodynie, które odrobiły straty i wypracowały niewielką 4 punktową przewagę, następne 3 minuty na korzyść zawodniczek z Poznania i na minutę do końca mamy wynik 58:65 dla przyjezdnych. W końcówce znów na fali zawodniczki z Brzegu, które trafiając 4/8 rzutów osobistych oraz dorzucając celną trójkę ustalają wynik spotkania na 65:67 dla Muksiar.

Trener Łukasz Ulchurski powiedział po meczu, że wygrana cieszy, ale grać należy przez 40 minut! A że mecz odbywał się w tłusty czwartek każda z dziewczyn dostała po pączku, by uzupełnić stracone kalorie 🙂

KSK Stal Brzeg – MUKS Poznań 65:67

Dulnik 19, Giżyńska 9 (1×3, 5 zbiórek), Masłowska 8 (1×3), Hantys 6 (6 zbiórek), Michalik 5 (1×3, 4 przechwyty, 4 asysty), Sendys 5 (1×3), Jójka 4 , Strzelczyk 4, Jóźwiak 3 (1×3), Różańska 2, Ziobro 2 (4 przechwyty), Dubaj 0

Miasto Poznań Bar Marco PoznańLoboPomarańczarnia CafeWSSBudowa obiektów przemysłowychUrząd MarszałkowskibbraunAgencja SimArtProton - Stroje sportoweQuayLOMSSpołem PoznańDrukarki PoznańUsługi transportowe Poznań