Juniorki Starsze powalczą o medale

23 lutego 2018

W rozgrywanym w Poznaniu turnieju finałowym Mistrzostw Polski U22 zakończyła się dzisiaj faza grupowa.

Zwycięstwo w derbach Poznania

W pierwszym meczu zawodniczkom MUKS Poznań przyszło zmierzyć się z koleżankami z drugiego poznańskiego klubu ENEA AZS. Hala Politechniki Poznańskiej wypełniła się kibicami po brzegi – wiadomo derby.
Pierwsze 10 minut zakończyło się 5 punktową przewagą AZS. W drugiej Muksiary odrobiły stratę z nawiązką i na przerwę schodziły przy wyniku 38:32 na swoją korzyść. W kolejnych odsłonach spotkania Akademiczki próbowały przechylić szalę na swoją korzyść i doprowadziły do remisu w połowie trzeciej kwarty, ale zawodniczki MUKS-u, niesione głośnym dopingiem swoich kibiców zdołały odeprzeć atak i wygrały kolejne kwarty spotkania ostatecznie zwyciężając zespół ENEA AZS Poznań różnicą aż 10 punktów.

MVP meczu została wybrana PATRYCJA KLATT 🙂

Enea Azs Poznań – MUKS Poznań 58:68 (19:14, 13:24, 13:14, 13:19)
Klatt 17 (2×3), Olszewska 12 (1×3, 6 asyst), Wdowiuk 12 (11 zbiórek), Papiernik 8, Woźniak 8 (2×3), Kowalewska 7 (1×3), Siemienas 4 (10 zbiórek)

Przegrana z Gdynią w ostatniej sekundzie spotkania

W drugim dniu turnieju przyszła kolej na mecz z pretendentkami do medalu, drużyną VBW GTK Gdynia. W spotkanie lepiej weszły gdynianki, które wygrały dwie pierwsze kwarty i na przerwę schodziły wygrywając 5 punktami. Po przerwie wynik oscylował w granicach remisu, który widniał na tablicy jeszcze na 14 sekund przed końcem meczu. Nieudana akcja w ataku po stronie Muksiar, spowodowała kontrę zespołu z Gdyni, która zakończyła się celnym rzutem. Trafiając z prawie 9 metrów równo z końcową syreną Anna Makurat ustala wynik spotkania i pieczętuje zwycięstwo VBW GTK.

MUKS Poznań – VBW GTK Gdynia 54:57 (9:13, 12:13, 21:14, 12:17)
Wdowiuk 14 (2×3, 7 zbiórek), Woźniak 14 (4×3), Klatt 8 (2×3), Kowalewska 6, Olszewska 6 (6 asyst), Papiernik 2, Pilichowska 2, Siemienas 2 (8 zbiórek)

Wygrana z Bydgoszczą dała awans

Ostatni mecz grupowy zawodniczki MUKS Poznań grały z bydgoskim MUKSem. Poznanianki wiedziały, że zwycięstwo w tym spotkaniu daje awans do najlepszej czwórki w Polsce. Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego mocno zmotywowane, od samego początku meczu przejęły inicjatywę i zaczęły budować przewagę, którą powiększały z kwarty na kwartę. Dzięki temu na parkiecie można było zobaczyć wszystkie nasze zawodniczki. Ostatecznie Muksiary zdecydowanie wygrały i mogły cieszyć się z awansu do strefy medalowej.

MVP meczu została wybrana MARTA WDOWIUK

MUKS Poznań – MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz 76:56 (28:18, 19:13, 17:14, 12:11)
Klatt 25 (5×3), Wdowiuk 14 (10 zbiórek), Olszewska 9 (1×3), Kowalewska 7 (1×3), Siemienas 6 (9 zbiórek), Woźniak 5 (1×3), Ziobro 5, Papiernik 3 (10 zbiórek, 8 asyst), Pilichowska 2, Jóźwiak, Masłowska, Strzelczyk

Klasyfikacja fazy grupowej

Trzy zespoły w naszej grupie zanotowały taki sam bilans spotkań i o miejscach zadecydowała tzw. mała tabela

PÓŁFINAŁ

Spotkanie półfinałowe Muksiary rozegrają w sobotę 24.02.2018 o godzinie 16:00, a przeciwnikiem będzie Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Miasto Poznań Urząd MarszałkowskiSpołem PoznańDrukarki PoznańUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychAgencja SimArtQuaybbraunLoboProton - Stroje sportowePomarańczarnia CafeWSSBar Marco PoznańLOMS