Porażka z liderem.

28 lutego 2018

Środowe spotkanie Pomarańczarni MUKS Poznań należało do jednych z najtrudniejszych w sezonie. Do Poznania przyjeżdżał niepokonany na wyjeździe lider grupy B AZS Politechnika Korona Kraków a trzon ekipy Macieja Brodzińskiego czuł w nogach 5 spotkań finałów U22. Pierwsza kwarta spotkania rozpoczęła się od dobrej gry zespołu Gości oraz sporej niemocy zespołu ze stolicy Wielkopolski. Dopiero po celnej serii rzutów wolnych kapitan naszego zespołu Iwony Szarzyńskiej po 6 minutach spotkania na tablicy pojawił się wynik 5:11, a obraz gry obu zespołów zaczął się zmieniać.

Poznanianki przyspieszyły i zaczęły odważniej realizować założenia sztabu trenerskiego, a zespół z Krakowa przestał trafiać. Pierwsze prowadzenie udało nam się wypracować w połowie drugiej odsłony spotkania. Dalsza część meczu była już równorzędną walką punkt za punkt z niewielką przewagą zespołu Gości. Mimo sporego wysiłku każdy punkt zdobyty przez Pomarańczarnię był szybko niwelowany przez drużynę przeciwną. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 49:55, a zespół z Krakowa umocnił się na fotelu lidera.

W szeregach Pomarańczarni nie zobaczyliśmy dzisiaj Magdy Kowalewskiej oraz Marty Wdowiuk, które zmagają się z chorobą. Dodatkowo, pod koniec drugiej kwarty Magda Pisera uległa groźnie wyglądającemu upadkowi, który zmusił ją do opuszczenia boiska. Na szczęście po prześwietleniu oraz konsultacji lekarskiej okazało się, że łokieć jest tylko stłuczony i Magda powinna być gotowa do gry w kolejnym spotkaniu.

Tradycją jest to, że po każdym spotkaniu Pomarańczarni w Poznaniu, Market Budowlany Lobo.pl funduje upominki dla dwóch najlepszych zawodniczek. Tym razem na wyróżnienie zasłużyła Agnieszka Krzywoń z zespołu Gości oraz zdobywczyni 21 punktów dla zespołu z Poznania – Iwona Szarzyńska.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutowy dla naszych kibiców, w którym główną nagrodę ufundował nasz sponsor sklep internetowy lobo.pl, a nagrodami pocieszenia były skarpetki z logo MUKS

28-02-2018 16:00

Pomarańczarnia MUKS POZNAŃ - AZS Politechnika Korona Kraków 49:55
(10:13, 16:15, 9:14, 14:13)

Iwona Szarzyńska 21, Magdalena Ratajczak 10, Karolina Olszewska 8, Weronika Papiernik 8, Weronika Woźniak 2, Patrycja Klatt, Alicja Jóźwiak, Magdalena Pisera, Paulina Pilichowska

Miasto Poznań QuayLOMSBar Marco PoznańDrukarki PoznańbbraunBudowa obiektów przemysłowychUrząd MarszałkowskiPomarańczarnia CafeUsługi transportowe PoznańWSSSpołem PoznańAgencja SimArtProton - Stroje sportoweLobo