Juniorki zakończyły rozgrywki wojewódzkie

5 marca 2018

Juniorki MUKS Poznań rozegrały ostatnie dwa spotkania w lidze wojewódzkiej.

Derby z AZS Poznań

Widać było, że Muksiary wyrzuciły z głowy pierwsze spotkanie z AZS i do rewanżu przystępowały bardzo zmotywowane. Pierwsza kwarta to bardzo mocna obrona ze strony podopiecznych trenera Łukasza Ulchurskiego, co niewątpliwie miało wpływ na bardzo dużo odgwizdanych fauli. Przyjezdne z rzutów osobistych zdobyły w tej części gry, aż 11 punktów (22 w całym meczu). Drugie 10 minut gospodynie zagrały na zdecydowanie najsłabszej skuteczności (29% i przegrana 8:29), co ustaliło w zasadzie końcowy wynik spotkania. Mimo, że po przerwie zawodniczki MUKS Poznań rzuciły się do odrabiania strat (3 kwarta wygrana 23:16) to niestety zabrakło sił. Trener Muksiar jednak był zadowolony po spotkaniu, gdyż dziewczyny pokazały swoją waleczność.

MUKS Poznań – Enea Azs Poznań 66:92

Wygrana ze szczecińskimi Wilkami Morskimi

Ostatni mecz w lidze juniorek przyszło poznaniankom zagrać na wyjeździe, gdzie zmierzyły się z Wilkami Morskimi ze Szczecina. Muksiary od początku narzuciły swoje tempo i styl gry wygrywając pierwsze 10 minut 25:10. Ale gdyby się komuś wydawało, że było już po meczu to niestety był w błędzie. Rotacje składem oraz kontuzja naszego kapitana spowodowały lekki chaos w zespole i Wilczyce zaczęły odrabiać straty wygrywając 2 kolejne kwarty (23:20, 18:13) i z 15 punktów przewagi zostało tylko 7 (a był moment w 3 kwarcie, że na tablicy wyników widniał remis). Ostatnie 10 minut na szczęście na plus dla zawodniczek trenera Łukasza Ulchurskiego i zwycięstwo w ostatnim meczu rozgrywek wojewódzkich stało się faktem.

Wilki Morskie Szczecin – MUKS Poznań 73:82

Podsumowanie rozgrywek wojewódzkich

Juniorki MUKS Poznań zakończyły rozgrywki wojewódzkie na 2. miejscu i awansowały do ĆWIERĆFINAŁÓW Mistrzostw Polski U18, które odbędą się w w terminie 23-25.03.2018

Podsumowując rozgrywki wojewódzkie wspomnijmy o naszych liderkach (wartości średnie na mecz)